oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Zpravodaj k aktuální judikatuře Evropského soudu pro lidská práva

publikováno: 10.04.2015

Ministerstvo spravedlnosti prostřednictvím Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva vydalo další číslo Zpravodaje věnovaného aktuální judikatuře štrasburského soudu.

Zpravodaj, který je připravován ve spolupráci s Ústavním soudem, Nejvyšším soudem, Nejvyšším správním soudem a Kanceláři veřejného ochránce práv, je určen především soudcům, státním zástupcům, advokátům, státním úředníkům, ale i širší veřejnosti. 

Cílem Zpravodaje je zpřístupnit judikaturu štrasburského soudu, která je z velké části dostupná pouze v anglickém nebo francouzském jazyce, ale která závazným způsobem vykládá Evropskou úmluvu o lidských právech, a je tak pro Českou republiku závazná. 

Zpravodaj je elektronickým čtvrtletníkem a obsahuje anotace nejvýznamnějších aktuálních rozsudků štrasburského soudu, které jsou přehledně členěny podle oblastí, jichž se jednotlivé rozsudky týkají. 

Archiv všech čísel Zpravodaje, jenž vychází od roku 2013, lze konzultovat zde. K odběru Zpravodaje, který je bezplatný, je možné se přihlásit na adrese kvz@msp.justice.cz. 

Zdroj: Kancelář vládního zmocněnce