oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte věcný záměr nového civilního řádu soudního?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Němečtí spotřebitelé se nemusejí s firmami soudit jednotlivě

publikováno: 15.06.2018

Němečtí spotřebitelé, kteří se stanou například obětí automobilek manipulujících s emisemi, by se napříště měli snadněji domoci spravedlnosti. Německý parlament totiž schválil návrh zákona, který má zavést vzdálenou obdobu amerických hromadných žalob. Díky nim se spotřebitelé nemusejí s velkými firmami soudit jednotlivě.

Ministr Pelikán: kvalita návrhů na oddlužení díky advokátům stoupla

publikováno: 12.06.2018

Insolvenční novela, která od července 2017 zavedla pro podávání návrhů na oddlužení povinné zastoupení advokátem, splnila svůj účel. Přinesla totiž dramatický pokles nekvalitních návrhů na oddlužení z původních 300 odmítnutých návrhů měsíčně na pouhou stovku. Uvedl to ministr spravedlnosti Robert Pelikán na tiskové konferenci na půdě ministerstva spravedlnosti dne 12.6. 2018, na níž představil výroční statistickou zprávu o stavu českého soudnictví v roce 2017

Nová informační kampaň CCBE

publikováno: 04.06.2018

CCBE spustila informační kampaň, která se týká advokátů a poskytování právních služeb. CCBE vytvořila infografiku a video, které názorně ukazuje, jaká práva klienti mají a v jakých situacích jim mohou advokáti pomoci.

Předseda ČAK JUDr. Vladimír Jirousek podal podnět k zahájení kárného řízení se soudcem v kauze česko-íránského podnikatele S. A. Zadeha

publikováno: 01.06.2018

Česká advokátní komora podala ministru spravedlnosti Robertu Pelikánovi prostřednictvím svého předsedy JUDr. Vladimíra Jirouska podnět k zahájení kárného řízení se soudcem Městského soudu v Brně Mgr. Michalem Kabelíkem.

Advokáti možná nebudou u dlouhých řízení odvádět DPH předem

publikováno: 30.05.2018

Advokátům se v případech, kdy je klientům ustanovují soudy, možná změní u dlouhých řízení termín pro odvod daně z přidané hodnoty (DPH). Vláda totiž podpořila poslaneckou novelu, podle níž by se za okamžik zdanitelného plnění považoval den úhrady odměny, jako tomu bylo v minulosti.

Statistiky EU poukazují na zlepšení efektivity české justice

publikováno: 28.05.2018

Komisařka pro oblast spravedlnosti, spotřebitele a rovnosti žen a mužů Věra Jourová oznámila zveřejnění zprávy „2018 EU Justice Scoreboard“, která poskytuje přehled o stavu kvality, efektivity a nezávislosti soudních systémů členských států EU a zároveň je nástrojem podpory efektivního fungování justice v rámci Unie.

Konference „Soukromé právo 2018“ v Brně

publikováno: 24.05.2018

Dne 23. května 2018 uspořádala Česká advokátní komora a vydavatelství EPRAVO.CZ pro advokáty a širší právnickou veřejnost odbornou konferenci Soukromé právo. Konference se konala v brněnském hotelu Bobycentrum za hojné účasti z řad advokátek a advokátů, jakož i další odborné veřejnosti.

Právě vychází 5. číslo Bulletinu advokacie

publikováno: 21.05.2018

Vážení čtenáři,
také vám ten poslední měsíc tak strašně rychle utekl? Možná za to mohou státní svátky a díky tomu i prodloužené víkendy, ale jisté je to, že už je zase konec měsíce a do Vašich schránek míří májové číslo Bulletinu advokacie.
Proto jako pokaždé jsme pro Vás udělali malý předvýběr, a upozorňujeme na nejzajímavější články, které byste neměli přehlédnout.