oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o zadávání veřejných zakázek - komentář
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte novelu zákona o advokacii účinnou od 1. 9. 2017?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Křest knihy o právnickém rodu Mokrých

publikováno: 21.11.2017

Dne 20. listopadu 2017 v podvečer proběhl v Galerii 17. listopadu v pražském sídle České advokátní komory slavnostní křest knihy „Kapitoly z dějin českého právnického rodu Mokrých“, kterou z materiálů rodinného archivu sestavil JUDr. Jan Kotous. Knihu pokřtil bývalý předseda Komory JUDr. Martin Vychopeň.

Právě vychází letošní 11. číslo Bulletinu advokacie

publikováno: 21.11.2017

Vážení čtenáři,
listopadové vydání Bulletinu advokacie je na cestě k Vám, ale my jsme pro Vás již dnes připravili alespoň malou ochutnávku témat, která v něm najdete.

Slavnostní předání medailí Antonína Randy za rok 2017

publikováno: 10.11.2017

V pátek 10. 11. 2017 proběhlo ve Vlasteneckém sále pražského Karolina tradiční předávání medailí Antonína rytíře Randy, které Rada Jednoty českých právníků každoročně uděluje českým i zahraničním právníkům jako výraz uznání jejich zásluh na rozvoji právní vědy, zákonodárství, právní praxe či organizování právního života v zemi.

Právnický salon diskutoval o tématu „Právo a rovnost“

publikováno: 07.11.2017

Stálá konference českého práva ve spolupráci s partnery uspořádala další ročník Právnického salonu, který se uskutečnil 2. listopadu 2017 opět v reprezentativních prostorách rezidence primátora v Městské knihovně v Praze. Právnický salon, tentokrát s velmi aktuálním a závažným tématem Právo a rovnost, je zařazen do projektu Pražský právnický podzim 2017, který zdaleka nekončí a pokračuje dalšími konferencemi a semináři až do posledního listopadu.

PRÁVNICKÁ FIRMA ROKU 2017

publikováno: 07.11.2017

Dne 6. listopadu 2017 vyhlásila společnost EPRAVO.CZ v prostorách pražského paláce Žofín za účasti zástupců předních advokátních kanceláří a osobností české justice již 10. ročník firemního žebříčku Právnická firma roku. Záštitu nad letošním ročníkem převzal stejně jako v loňském roce ministr spravedlnosti ČR JUDr. Robert Pelikán, Ph.D. Záštitu nad galavečerem pak již tradičně Česká advokátní komora.

Politické procesy v Encyklopedii českých právních dějin

publikováno: 06.11.2017

Dne 24. října 2017 uspořádala Evropská společnost pro právní dějiny společně s Ústavem pro studium totalitních režimů v Informačním centru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR prezentaci dvou svazků Encyklopedie českých právních dějin, které obsahují přes 200 politických procesů od nejstarších dob do současnosti.

Konference EWLA k odškodňování újmy 2017

autor: Mgr. Jitka Boudná
publikováno: 06.11.2017

exkluzivně „Aktuální trendy v odškodňování újmy – II“, to bylo téma již druhého ročníku konference o odškodňování újmy, která se konala dne 6. října 2017 v paláci Dunaj. Návštěvníky byli i letos nejen advokáti, ale i podnikoví právníci, zástupci pojišťoven a pracovníci státních organizací. Konferenci znovu organizovala Česká asociace právniček, O. S.

Seznamte se s GDPR, aneb jak na nová pravidla ochrany osobních údajů

publikováno: 03.11.2017

V posledních týdnech a měsících rezonuje nejen ve světě práva, ale ve společnosti obecně zkratka čtyř písmen-GDPR (General Data Protection Regulation. Všichni jistě víte, že jde nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů. Toto nařízení je závazné pro všechny členské státy EU a v podstatě sjednocuje pravidla pro zpracování osobních údajů v národních právních řádech.