oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Za nepodání oznámení o příjmech hrozí veřejným funkcionářům pokuta až 50 tisíc korun

publikováno: 15.08.2018

Ministerstvo spravedlnosti začne v září 2018 postupně a systematicky oznamovat všechny případy porušení zákona o střetu zájmů. Do 30. června 2018 mělo 33 235 veřejných funkcionářů učinit oznámení o příjmech a jiných majetkových výhodách nabytých v průběhu výkonu funkce v roce 2017.

Jaká je budoucnost prohlídek advokátů u soudů?

publikováno: 15.08.2018

Předsedové krajských a nejvyšších soudů řešili na první společné schůzce s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem také téma bezpečnostních prohlídek advokátů při vstupu do soudních budov.

Úsek správního soudnictví MS Praha se stěhuje

publikováno: 08.08.2018

Městský soud v Praze oznamuje, že dne 31. srpna 2018 ukončí svoji činnost na adrese Hybernská 18, Praha 1. S účinností od 1. září 2018 bude úsek správního soudnictví Městského soudu v Praze umístěn na adrese Slezská 9, Praha 2. Ostatní agendy zůstávají beze změn.

Právě vychází letní dvojčíslo Bulletinu advokacie

publikováno: 07.08.2018

Vážení čtenáři, Bulletin advokacie se sice nikdy netiskl horkou sazbou, ale v těchto dnech, kdy právě prochází svým pravidelným ofsetovým tiskem, bychom to klidně říct mohli. Ostatně letos v létě je všechno horké… A třeba díky horkým letním dnům budete doma v chládku nebo u vody více odpočívat a najdete si chvíli na přečtení prázdninového dvojčísla Bulletinu advokacie.

Situace na pražských soudech je kvůli vedru kritická, svědek zkolaboval

publikováno: 03.08.2018

Stávající vlna veder komplikuje práci i pražským soudům. Část z nich totiž sídlí v památkově chráněných budovách, kam nelze nainstalovat klimatizaci. Mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci řekla, že situace je kritická a že ve středu v jedné z jednacích síní zkolaboval svědek. Obvodní soud pro Prahu 2 zase sdělil, že v jeho kancelářích teplota přesahuje i 30 stupňů Celsia. Předsedové senátů mohou v těchto dnech povolit například jednání bez talárů nebo přednesy vsedě.

Spuštění elektronického monitorovacího systému pro domácí vězení se oddaluje

publikováno: 01.08.2018

Spuštění elektronického monitorovacího systému pro domácí vězení bude zásadním milníkem pro českou justici. Zavedení náramků do praxe nicméně vyžaduje nanejvýš pečlivou přípravu a důkladné testování, na kterém intenzivně pracujeme.

Reakce ministra spravedlnosti k odškodnění klientů v kauze H-System

publikováno: 01.08.2018

ÚS k pojmu osoby blízké: přátelství může představovat silnější pouto než rodinný vztah

publikováno: 01.08.2018

II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček) vyhověl ústavní stížnosti a zrušil napadená usnesení Policie České republiky a Okresního soudu Plzeň – město, neboť jimi bylo porušeno právo stěžovatelky odepřít výpověď podle čl. 37 odst. 1 a vlastnické právo podle čl. 11 odst. 1 Listiny základních práv a svobod.