oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Advokátní deník – váš nový zpravodaj v PC i telefonu

publikováno: 08.04.2019

Nová příručka pro videoherní průmysl se zabývá GDPR i ochranou autorských práv

publikováno: 07.04.2019

Mezinárodní právnická firma Taylor Wessing a její londýnská kancelář uvádí na trh již třetí editované vydání Guide to the Video Games Industry. Videoherní průmysl jako jeden z nejrychleji rostoucích oborů současnosti stále generuje významné tržby dvojciferným tempem. V současné době aktuální objem příjmů přesahuje 130 miliard dolarů. Je to nejen díky geografické expanzi a dobrému hardwarovému zázemí, ale i rostoucímu počtu příležitostných hráčů. Průmysl tak nadále zůstává globální, ale je zde možné zaznamenat výrazný přesun do Asie, kde je přibližně 25 % příjmů jen z Číny. Příručka se tak může stát účinným nástrojem pro všechny, kteří se pohybují v tomto zábavním průmyslu.

Stanovisko advokátních komor k postavení advokátů v Turecku

publikováno: 06.04.2019

Zástupci nevládní organizace Human Rights Watch v rámci kulatého stolu, který pořádala 26. března 2019 CCBE, referovali o alarmující situaci v Turecku, jež se velkou měrou dotýká i advokátů. Ti jsou hromadně zatýkáni, souzeni na základě vykonstruovaných obvinění, z důvodu předchozí lidskoprávní obhajoby, či obhajoby klientů, kteří aktuálně nesympatizují s vládnoucí politickou garniturou.

Březnové aktuality z EU od stálého zastoupení ČAK

publikováno: 05.04.2019

Aktuality z Evropské unie od Stálého zastoupení ČAK v Bruselu – březen 2019.

Slovenský ústavní soud bude moci obnovit svou rozhodovací činnost

publikováno: 05.04.2019

Slovenský ústavní soud, který sídlí v Košicích a od poloviny února je paralyzován kvůli nedostatku soudců, bude moci obnovit svou rozhodovací činnost. Parlament v tomto týdnu sice zvolil jen část potřebných kandidátů na ústavní soudce, prezident Andrej Kiska však bude moci jmenovat alespoň čtyři nové soudce.

EK chce širší diskusi o tom, jak v EU posílit vládu práva

publikováno: 03.04.2019

Širší diskusi o způsobech, jak posílit vládu práva a právní stát v evropských zemích, chce podnítit Evropská komise. V době, kdy se členské země bloku zabývají v souladu s unijními smlouvami stavem právního státu v Polsku a Maďarsku, dnes komise nabídla jak shrnutí stávající situace, tak představu tří základních pilířů, které by prosazování právního státu měly napomoci. Konkrétní návrh chce představit letos v červnu.

ÚS se vyjádří k ministrovu rozhodnutí vydat Nikulina do USA

publikováno: 03.04.2019

Ústavní soud se příští týden vysloví k okolnostem loňského vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Soudce Radovan Suchánek svolal na 9. dubna veřejné vyhlášení nálezu o Nikulinově stížnosti proti rozhodnutí tehdejšího ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.

Sněmovna asi změní zákon o zastupitelství kvůli žalobci EU

publikováno: 03.04.2019

Sněmovna nejspíš schválí změnu zákona o státním zastupitelství, která souvisí se vznikem Úřadu evropského veřejného žalobce. Přijetí novely doporučil sněmovní ústavně právní výbor. Novela upravuje zejména postavení státních zástupců, kteří budou jmenováni do funkce evropského žalobce a evropských pověřených žalobců, a umožní jim činnosti v trestním řízení.