oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Novým předsedou občanskoprávního a obchodního kolegia NS bude JUDr. Jan Eliáš, Ph.D.

publikováno: 13.12.2018

Nového předsedu civilního kolegia jmenoval s účinností od 1. ledna 2019 předseda Nejvyššího soudu prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D.

Stanovisko České advokátní komory k případu pronásledovaného pákistánského obhájce Saifa Mulúka

publikováno: 12.12.2018

Představenstvo České advokátní komory (ČAK) odsuzuje pronásledování pákistánského obhájce Saifa Mulúka za obhajobu křesťanky Asii Bibi odsouzené za rouhání proti islámu.

Prosincový Bulletin advokacie – vaše adventní čtení

publikováno: 10.12.2018

Dohoda je lepší než rozsudek aneb státní zástupci a advokáti nastavují jasnější pravidla vzájemné komunikace

publikováno: 07.12.2018

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a místopředseda České advokátní komory Tomáš Sokol (v zastoupení zdravotně indisponovaného předsedy České advokátní komory Vladimíra Jirouska) dnes podepsali Memorandum o součinnosti. Dokument stanovuje zásady, podle nichž by spolu měli komunikovat aktéři trestního procesu, státní zástupce a obhájce při jednání o tzv. odklonu anebo dohodě o vině a trestu. Vrcholní představitelé veřejné žaloby a advokacie se zároveň zavázali, že budou pravidelně vyhodnocovat vzájemnou spolupráci v této oblasti.

Premiér Babiš neplní svůj slib pravidelných jednání s profesními komorami

publikováno: 06.12.2018

Prezidenti a předsedové profesních komor zřízených zákonem potvrdili na společném jednání konaném dne 4. 12. 2018 v Brně vzájemnou spolupráci a podporu, kterou stvrdili podepsáním společného prohlášení.

Sněmovna schválila novelu zákona o rejstříku trestů, slaďuje jej s EU

publikováno: 05.12.2018

Sněmovna dnes schválila vládní novelu zákona o rejstříku trestů, která reaguje na evropské nařízení o podpoře volného pohybu osob v Evropské unii. Unijní nařízení ruší některé formality spojené s překladem vybraných veřejných listin a rejstříkový zákon se tomu musí přizpůsobit.

ČR patří k zemím s nejvyšší mírou vězňů, rapidně stoupl počet žen za mřížemi

publikováno: 04.12.2018

Česká republika patří v Evropě k zemím s nejvyšším počtem vězňů na sto tisíc obyvatel, ze 49 sledovaných zemí je na 11. místě. Vyplývá to ze srovnávací zprávy Rady Evropy o situaci v evropských věznicích, která sleduje období let 2005 až 2015.

Česko má ode dneška nového policejního prezidenta

publikováno: 01.12.2018

Novým policejním prezidentem je ode dneška Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.