oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte věcný záměr nového civilního řádu soudního?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Startuje devátý ročník ankety Zákon roku

publikováno: 16.02.2018

Podnikatelé již podeváté rozhodnou o nejlepším právním předpisu, který má pozitivní dopad na byznys. Projekt letos vedle hlasování o nejlepší zákon otevírá diskusi oborových autorit na vývoj české legislativy podnikatelského prostředí. Projekt organizuje poradenská společnost Deloitte a její advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal. Nad letošním ročníkem převzala záštitu Hospodářská komora ČR a Česká advokátní komora.

Nelze opravovat něco, co je v samém základu špatně. Rozhovor s Petrem Lavickým o novém civilním řádu soudním.

publikováno: 14.02.2018

Ministr spravedlnosti JUDr. Robert Pelikán, Ph.D., a doc. JUDr. Petr Lavický, Ph.D., předseda pracovní skupiny pro přípravu věcného záměru civilního řádu soudního, dne 15. 11. 2017 představili na tiskové konferenci na půdě Ministerstva spravedlnosti teze k novému soudnímu řádu, který má být moderní a jednoznačnou koncepcí civilního řízení. Bulletin advokacie využil této příležitosti a položil několik dotazů předsedovi skupiny Petru Lavickému.

Advokátní stáž v Německu

publikováno: 07.02.2018

I v roce 2018 nabízíme mladým advokátům a advokátním koncipientům stáž v Německu

Odešel JUDr. Milan Skalník

publikováno: 05.02.2018

S hlubokou lítostí a zármutkem jsme přijali zprávu, že dne 4. února 2018 zemřel JUDr. Milan Skalník. Připomeňte si s námi tuto vzácnou osobnost české advokacie, právníka roku 2009 v oboru občanské právo, v posledním rozhovoru, který s ním pro knihu vzpomínek Nestoři české advokacie vedli Petr Toman a Ondřej Šebesta.

Předseda ČAK JUDr. Vladimír Jirousek jednal se zástupci profesních komor a předsedou vlády o EET

publikováno: 31.01.2018

Dnes ve středu 31. ledna 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal na Úřadě vlády v Praze ve Strakově akademii se zástupci ze zákona zřízených profesních komor. Jednal s nimi o elektronické evidenci tržeb, růstu administrativy, podmínkách podnikání i komunikaci s úřady či o státní podpoře pro menší zaměstnavatele. Setkání se zúčastnila také ministryně financí Alena Schillerová.

Ministerstvo spravedlnosti spouští webové stránky pro dlužníky, ale i právnické profese

publikováno: 30.01.2018

Ministerstvo spravedlnosti nabízí nově dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, který odpovídá na nejčastější otázky o insolvencích.

Ceny sv. Yva mají své majitele - deset nových držitelů titulu Právník roku 2017

publikováno: 29.01.2018

Česká advokátní komora a vydavatelství EPRAVO.CZ uspořádaly již 13. ročník soutěže Právník roku. Slavnostní galavečer, při kterém 10 právníků z různých oblastí práva převzalo titul Právník roku 2017 a skleněnou plastiku se sv. Yvem, se uskutečnil dne 26. ledna 2018 v brněnském Bobycentru.

Cena Václava Mandáka

publikováno: 29.01.2018

Ocenění za nejlepší odborný článek publikovaný v Bulletinu advokacie v roce 2017, Cenu Václava Mandáka, získal za příspěvek, nazvaný Právo na zachování důvěrné komunikace mezi advokátem a jeho klientem, doc. JUDr. Tomáš Gřivna, Ph.D.