oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ze světa práva

Právě odešlo do tisku desáté číslo Bulletinu advokacie

publikováno: 11.10.2018

Vážení čtenáři,
dnes jsme odeslali říjnové číslo Bulletinu advokacie do tiskárny a v předstihu vám již můžeme prozradit, že se místo do podzimních tónů „vybarvilo“ do typické státní trikolory. A není divu, jedno významné výročí – 100 let republiky – už klepe na dveře a pro advokáty ještě významnější – 100 let české a slovenské advokacie - ve vzpomínkách ještě nevybledlo.

100 dnů vlády za MSp: elektronické náramky a novela insolvenčního zákona

publikováno: 09.10.2018

Současná vláda má za sebou 100 dní fungování. A při té příležitosti se ministr spravedlnosti Jan Kněžínek ohlédl za tímto obdobím a bilancoval. Za jednoznačně největší událost považuje spuštění elektronického monitorovacího systému, radost mu dělá také novela insolvenčního zákona, která prochází Poslaneckou sněmovnou.

Částečná obnova a nástup do funkce šesti nových členů Soudního dvora EU

publikováno: 09.10.2018

Rozhodnutím ze dne 28. února 2018 obnovili zástupci vlád členských států Evropské unie na období od 7. října 2018 do 6. října 2024 mandát osmi soudcům Soudního dvora.

Podíl ukládaných peněžitých trestů by se měl zvýšit

publikováno: 09.10.2018

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek se shodl s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, že by se měl v případě trestních sankcí zvýšit počet ukládaných peněžitých trestů. Snížil by se tím počet lidí ve výkonu trestu.

K 1. lednu 2019 chystá Ministerstvo spravedlnosti reorganizaci

publikováno: 05.10.2018

V návaznosti na rozhodnutí vlády o snížení počtu úředníků připravilo Ministerstvo spravedlnosti reorganizaci úřadu. Případné změny jsou stále ve fázi příprav a nemají konečnou podobu. Plánem je ze současných čtyř odborných sekcí vedených čtyřmi náměstky snížit jejich počet na tři.

Společné prohlášení USZ a ČAK k zásahům do profesní mlčenlivosti v Polsku

publikováno: 04.10.2018

Unie státních zástupců (USZ) a Česká advokátní komora (ČAK) odsuzují další z částí tzv. polské justiční reformy.

Advokát jako podnikatel

publikováno: 02.10.2018

Saská advokátní komora ve spolupráci s Českou, Slovenskou a Bamberskou advokátní komorou pořádají ve dnech 9. – 10. listopadu 2018 již tradiční ČESKO-SLOVENSKO-NĚMECKÉ ADVOKÁTNÍ FÓRUM. Tentokrát pod názvem „Advokát jako podnikatel“.

Výsledky sportovních soutěží z oslav 100 let české a slovenské advokacie v Luhačovicích

publikováno: 27.09.2018

V rámci oslav v Luhačovicích bylo pro účastníky připraveno na sobotní den mnoho sportovních aktivit, jak kolektivních, tak individuálních. Odehrála se tři mezistátní utkání mezi advokáty z ČR a SR, a to ve fotbalu, volejbalu a basketbalu. Z individuálních sportů se hodnotily výsledky v minigolfu a advokátním běhu. K dispozici byly i tenisové kurty a mnoho účastníků využilo volného programu k procházce po kolonádě nebo k luhačovické přehradě.