oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Zlepšení vyhledávání v databázi NALUS

publikováno: 25.05.2018

V databázi NALUS® (NÁLezy a USnesení Ústavního soudu) byly zavedeny nové funkce, které poslouží k dalšímu usnadnění práce s judikaturou Ústavního soudu České republiky.

Databáze NALUS dlouhodobě umožňuje vyhledávat v rozhodovací činnosti Ústavního soudu podle řady parametrů. Nyní byla u parametrů - soudce s odlišným stanoviskem, dotčený orgán, výrok, vztah k předpisům, předmět řízení a věcný rejstřík – zavedena možnost filtrovat vyhledávání za pomoci operátorů AND (všechny zvolené parametry) či OR (alespoň jeden ze zvolených parametrů). Současně je nově možné se v rámci textů rozhodnutí pohybovat pomocí hypertextových odkazů směřujících na jiná rozhodnutí Ústavního soudu.

Počet rozhodnutí v databázi NALUS už přesahuje hranici 70 000, obě vylepšení by proto měla přispět ke zefektivnění práce s judikaturou Ústavního soudu pro celou veřejnost a tím pádem i k lepší ochraně ústavního pořádku. 

Podrobnosti o používání databáze naleznete v Návodu  na stránkách http://nalus.usoud.cz .

Zdroj: Ústavní soud, Brno.