oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Zapojte se do průzkumu CCBE k nezávislosti soudců

publikováno: 11.02.2019

CCBE prosí advokátky a advokáty o zapojení do průzkumu, který provádí pro Evropskou síť soudních rad (ENCJ).


ENCJ sdružuje justiční rady či obdobné autonomní instituce, které zajišťují podporu justičních orgánů při nezávislém výkonu spravedlnosti. Každé dva roky organizuje ENCJ průzkum mezi soudci ohledně vnímání soudní nezávislosti v jejich zemi. Průzkum poskytuje vynikající vnitřní náhled zkušených soudců a kriticky hodnotí fungování justičních rad či jiných justičních orgánů. ENCJ věří, že advokáti mohou taktéž poskytnout velmi hodnotný vlastní vnitřní náhled ohledně nezávislosti soudců. Proto se ENCJ obrátila na CCBE s prosbou o zprostředkování průzkumu mezi advokáty ohledně nezávislosti soudců.

Aby se soudnictví v Evropě zlepšovalo, ENCJ potřebuje zpětnou vazbu od advokátů, kteří se nacházejí v té nejlepší pozici, aby mohli kriticky zhodnotit své vnímání nezávislosti soudců. Děkujeme za účast v průzkumu. Výsledky budou publikovány ve zprávě ENCJ Nezávislost a odpovědnost současně s výsledky průzkumu mezi soudci.

Krátký dotazník v češtině ohledně nezávislosti soudců můžete vyplnit do 15. března 2019 ZDE. A pokud by vás zajímalo, jak dopadl minulý průzkum mezi advokáty z roku 2017, můžete se podívat na jeho výsledky zpracované z odpovědí kolegů.

Foto: Pixabay