oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Z české advokacie

Advokátní kancelář Taylor Wessing opět rozšiřuje tým

publikováno: 14.01.2019

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika posiluje své řady a rozšiřuje tým o nové právní zástupce v oblasti řešení korporátních sporů a řešení sporů. Jsou jím JUDr. Antonín Mokrý (na snímku vlevo) a Mgr. Karol Laco. Antonín Mokrý v pozici Counsel bude spolu se svým týmem významnou oporou pro speciální projekty, které v současné době advokátní kancelář řeší.

Řád bílého dvojkříže pro JUDr. Dagmar Burešovou

publikováno: 09.01.2019

Vysokými státními vyznamenáními ocenil včera slovenský prezident Andrej Kiska celkem 30 osobností z řad politiků, umělců i dalších osobností. Byla mezi nimi in memoriam také někdejší politička a advokátka Dagmar Burešová.

Zaměstnanci ČAK jsou Ježíškova vnoučata!

publikováno: 21.12.2018

I přes hektické období konce roku si zaměstnanci České advokátní komory vzpomněli na druhé a zapojili se z vlastní vůle do projektu Ježíškova vnoučata.

Prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání ČAK vítá

publikováno: 17.12.2018

Česká advokátní komora se kladně staví k pozměňovacímu poslaneckému návrhu na prodloužení lhůt pro podávání daňového přiznání.

Stanovisko představenstva ČAK ke kontrolám advokátů u vstupů do soudních budov (včetně odůvodnění)

publikováno: 17.12.2018

Členové představenstva ČAK se od počátku svého působení zabývali otázkou zajištění důstojnosti vstupu advokátů do soudních budov. Lze konstatovat, že drtivá většina kompetentních soudních funkcionářů pochopila absurditu a neúnosnost plošných a detailních prohlídek advokátů, kteří vystupují v soudních procesech jako nedílná součást justičního systému a tím napomáhají realizovat nejvýznamnější právo účastníka soudního řízení, jímž je právo na spravedlivý proces. U většiny soudů byly prohlídky zrušeny (cca 70 %), ve zbylých případech jsou povětšinou prováděny způsobem, jenž je sice polemický, ale není až tak hrubým a na místě veřejnosti přístupném zjevně dehonestujícím zásahem do důstojnosti kontrolovaného advokáta (kontrolní rámy, užití skenerů).

Stanovisko České advokátní komory k případu pronásledovaného pákistánského obhájce Saifa Mulúka

publikováno: 12.12.2018

Představenstvo České advokátní komory (ČAK) odsuzuje pronásledování pákistánského obhájce Saifa Mulúka za obhajobu křesťanky Asii Bibi odsouzené za rouhání proti islámu.

Prezident stvrdil změnu v odvodu DPH u služeb advokátů

publikováno: 12.12.2018

Advokátům se v případech, kdy je klientům ustanovují soudy, změní u dlouhých řízení termín pro odvod daně z přidané hodnoty (DPH). Prezident Miloš Zeman dnes podepsal poslaneckou novelu, podle níž se bude za okamžik zdanitelného plnění považovat zpravidla den úhrady odměny, jako tomu bylo v minulosti. Předloha se bude vztahovat i na další služby poskytované ex offo.

Prosincový Bulletin advokacie – vaše adventní čtení

publikováno: 10.12.2018