oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Z české advokacie

Regionální vzdělávání na seminářích Michala Králíka a Jaromíra Jirsy

publikováno: 02.04.2019

Vzdělávací a poradenská společnost Aliaves & Co. zve advokáty na dva dubnové semináře soudce Nejvyššího soudu Mgr. Michala Králíka Ph.D., v Českých Budějovicích a na seminář ústavního soudce JUDr. Jaromíra Jirsy v Plzni.

Velká „oddlužovací“ novela

publikováno: 01.04.2019

Ve dnech 13. a 14. 3. 2019 se konala 17. schůze představenstva ČAK, která se zabývala také očekávanými dopady poslední novely insolvenčního zákona do advokátní praxe. Podrobné informace k tomto tématu přináší člen představenstva ČAK a předseda Sekce pro insolvenční právo JUDr. Michal Žižlavský:

Linka právní pomoci Nadace Naše dítě hledá rodinně právní advokáty

publikováno: 01.04.2019

Nadace Naše dítě již 25 let pomáhá dětem a je jednou z nejrespektovanějších neziskových organizací v České republice. Nyní nadace potřebuje nové pomocníky, a to zejména z řad specialistů na rodinné právo.

Do advokátního nebe odešel další z nestorů advokacie - JUDr. Jindřich Skácel

publikováno: 28.03.2019

S hlubokou lítostí a zármutkem jsme přijali zprávu, že nás 27. března 2019 navždy opustil další z nestorů advokacie JUDr. Jindřich Skácel. Narodil se 30. 11. 1937 v Olomouci jako syn československého legionáře, mnohokrát vyznamenaného nejen prezidentem T. G. Masarykem. Byl brněnským patriotem a milovníkem latinských citátů. Vtipným vypravěčem groteskních kauz, sportovcem, atletem, oblíbeným kolegou i šéfem. V advokacii působil úctyhodných 55 let. Připomeňme si jej posledním rozhovorem, který s ním pro knihu vzpomínek Nestoři české advokacie před třemi lety vedli Petr Toman a Ondřej Šebesta.

Pozor na 20 varovných signálů poukazujících na možnost podvodných šeků

publikováno: 21.03.2019

Advokáti ve všech odvětvích advokacie jsou častým terčem podvodů s falešnými šeky. Tyto podvody souvisejí s vymáháním pohledávek, podnikatelskými úvěry, se spory ohledně licenčních ujednání vztahujících se k duševnímu vlastnictví, či dávkami výživného mezi manželi. Přestože se zdá, že advokáti si jsou vědomi narůstajícího počtu těchto podvodů, i oni jsou klamáni k vyplacení finančních prostředků z falešného šeku, jenž uložili na svůj svěřenský účet. Tento problém se týká advokacie na celém světě. Kanadská advokátní komora proto připravila 20 varovných signálů, které vás upozornit na případné nebezpečí.

Advokátní běh i posezení má 30letou tradici. Sraz 15. června na Konopišti!

publikováno: 21.03.2019

Jako každý rok, i letos se uskuteční tradiční a tentokrát dokonce jubilejní 30. ročník oblíbeného běžeckého závodu advokátů „O PAROHY ARCIVÉVODY FERDINANDA“.

Prevence je lepší než represe, a to i v kárné praxi ČAK

publikováno: 14.03.2019

Aktuální rozhodování v kárné praxi advokátů, nové druhy kárných opatření, tak zněl název semináře pro advokáty a koncipienty, který se uskutečnil 12. března 2019 ve Vzdělávacím a školicím středisku ČAK, v pražském paláci Dunaj. V roli lektorů tentokrát byli JUDr. Irena Schejbalová, advokátka, ředitelka pobočky ČAK v Brně a místopředsedkyně kontrolní rady ČAK, které vydatně sekundoval JUDr. Jan Skřipský, Ph.D., advokát a místopředseda kárné komise ČAK.

Poslední rozhovor s JUDr. Václavem Kupkou

publikováno: 12.03.2019

S hlubokou lítostí a zármutkem jsme přijali zprávu, že nás 5. března 2019 navždy opustil JUDr. Václav Kupka. Básník, malíř, fotograf, příležitostný divadelní statista, duše všemožných výtvarných a muzejních spolků, ale především skvělý advokát bydlící uprostřed Olomouce ve svém středověkém domě. Připomeňme si moudrého člověka, který s nadsázkou říkával, že sám neví, jestli bydlí v ateliéru nebo maluje v bytě. Publikujeme poslední rozhovor, který s ním pro knihu vzpomínek Nestoři české advokacie před třemi lety vedli Petr Toman a Ondřej Šebesta.