oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Z české advokacie

Poslanci schválili změnu v odvodu DPH u služeb advokátů

publikováno: 11.09.2018

Advokátům se v případech, kdy je klientům ustanovují soudy, zřejmě změní u dlouhých řízení termín pro odvod daně z přidané hodnoty (DPH). Sněmovna dnes zrychleně už v prvním čtení schválila novelu skupiny poslanců ODS, ČSSD a ANO, aby se za okamžik zdanitelného plnění považoval zpravidla den úhrady odměny, jako tomu bylo v minulosti. Předloha, která se bude vztahovat i na další služby poskytované ex offo, nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Advokátní rody Veselých a Kloudů - téma jubilejní benešovské výstavy, kterou podpořila ČAK

publikováno: 07.09.2018

Dne 6. září 2018 byla ve výstavním sále Státního okresního archivu v Benešově pod záštitou České advokátní komory zahájena výstava věnovaná dvěma významným, navzájem spřízněným advokátním rodům Veselých a Kloudů, jejichž osudy však nejsou spojeny jen s Benešovem, ale i dějinami celé země.

Pište a můžete být Talentem roku!

publikováno: 03.09.2018

Jako již tradičně je i letos součástí celojustiční soutěže Právník roku, kterou spolupořádá Česká advokátní komora, speciální kategorie - Talent roku.

ÚS spouští internetovou aplikaci NaSpis

publikováno: 30.08.2018

Ústavní soud zprovozní od 1. 9. 2018 internetovou aplikaci NaSpis, která umožní advokátům – právním zástupcům účastníků a vedlejších účastníků řízení – přistupovat a seznamovat se s elektronickými dokumenty ve spisech Ústavního soudu vzdáleně bez nutnosti osobně navštívit sídlo Ústavního soudu.

Jaká je budoucnost prohlídek advokátů u soudů?

publikováno: 15.08.2018

Předsedové krajských a nejvyšších soudů řešili na první společné schůzce s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem také téma bezpečnostních prohlídek advokátů při vstupu do soudních budov.

I Vaše zkušenost pomůže, zapojte se do průzkumu CEPS!

publikováno: 07.08.2018

Rada evropských advokátních komor (CCBE) prosí advokátky a advokáty, aby se zapojili do průzkumu CEPS (Centre for European Policy Study)

Z praxe výboru ČAK pro odbornou pomoc a ochranu zájmů advokátů

publikováno: 18.07.2018

Jde o zcela jasnou právní záležitost, u níž lze pochybení a jednání bona fide vyloučit s pravděpodobností, která hraničí s jistotou, a naopak lze na základě dostupných informací vyslovit důvodné podezření, že jde o úmyslné zneužití práva na obhajobu, práva na ochranu komunikace mezi klientem a obhájcem a práva na soukromí klienta a dotčených osob, jestliže soudce předá účastníkům trestního řízení záznamy komunikace mezi obhájcem a obviněným, dokumenty a strategie vedené obhajoby v souběžně vedené trestní věci proti obviněnému, a dále soukromé záznamy, a to i nanejvýš citlivé povahy, jako informace o zdravotním stavu manželky obviněného, rodinné fotografie, rodinnou e-mailovou komunikaci apod. – tj. informace nijak nesouvisející s projednávanou trestní věcí.

Poslanci schválili změnu v odvodu DPH u služeb advokátů

publikováno: 16.07.2018

Aktuality z Evropské unie od Stálého zastoupení ČAK v Bruselu (květen – červen 2018).