Zapojte se do průzkumu CCBE k nezávislosti soudců


publikováno: 11.02.2019


ENCJ sdružuje justiční rady či obdobné autonomní instituce, které zajišťují podporu justičních orgánů při nezávislém výkonu spravedlnosti. Každé dva roky organizuje ENCJ průzkum mezi soudci ohledně vnímání soudní nezávislosti v jejich zemi. Průzkum poskytuje vynikající vnitřní náhled zkušených soudců a kriticky hodnotí fungování justičních rad či jiných justičních orgánů. ENCJ věří, že advokáti mohou taktéž poskytnout velmi hodnotný vlastní vnitřní náhled ohledně nezávislosti soudců. Proto se ENCJ obrátila na CCBE s prosbou o zprostředkování průzkumu mezi advokáty ohledně nezávislosti soudců.

Aby se soudnictví v Evropě zlepšovalo, ENCJ potřebuje zpětnou vazbu od advokátů, kteří se nacházejí v té nejlepší pozici, aby mohli kriticky zhodnotit své vnímání nezávislosti soudců. Děkujeme za účast v průzkumu. Výsledky budou publikovány ve zprávě ENCJ Nezávislost a odpovědnost současně s výsledky průzkumu mezi soudci.

Krátký dotazník v češtině ohledně nezávislosti soudců můžete vyplnit do 15. března 2019 ZDE. A pokud by vás zajímalo, jak dopadl minulý průzkum mezi advokáty z roku 2017, můžete se podívat na jeho výsledky zpracované z odpovědí kolegů.

Foto: Pixabay