oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Z evropské advokacie

Česká republika je v mezinárodním projektu výměny advokátů Multilaw nejlépe hodnocenou zemí

publikováno: 19.03.2019

Česká advokátní komora se již třetím rokem aktivně zapojuje do Projektu mezinárodní výměny advokátů (Multilateral Exchange of Lawyers), jehož organizátorkou je Nadace evropských advokátů (ELF).

ČAK se připojila k Rezoluci proti trestu smrti

publikováno: 01.03.2019

Pařížská advokátní komora spolu s UIA (Mezinárodní asociací advokátů) iniciovaly vznik Rezoluce proti trestu smrti a obrátily se i na ostatní národní evropské advokátní komory s výzvou o podporu této rezoluce. Také představenstvo České advokátní komory se nyní připojilo k její podpoře, a to u příležitosti 7. Světového kongresu proti trestu smrti, který se uskuteční od 26. února do 1. března 2019 v Bruselu.

Zapojte se do průzkumu CCBE k nezávislosti soudců

publikováno: 11.02.2019

CCBE prosí advokátky a advokáty o zapojení do průzkumu, který provádí pro Evropskou síť soudních rad (ENCJ).

Pozvánka na Vánoční tenisový turnaj slovenské a české advokacie

publikováno: 05.11.2018

Stáž v Německu byla „na jedničku“

autor: Mgr. Blanka Vlachová
publikováno: 05.11.2018

O možnosti přihlásit se na pětitýdenní pobyt v Německu jsem se dozvěděla prakticky náhodou, krátce před vypršením lhůty k podávání přihlášek prostřednictvím internetových stránek České advokátní komory. Po prvotním podání písemné přihlášky jsem byla pozvána k osobnímu pohovoru probíhajícímu v němčině, na základě něhož mi byla dána možnost účastnit se tohoto programu jako zástupce za Českou republiku.

Dnes je Evropský den advokátů

publikováno: 25.10.2018

Letošní 5. ročník Evropského dne advokátů, který si nejen advokátní veřejnost právě dnes připomíná, nese téma „Proč na advokátech záleží: obrana ochránců právního státu.“

Advokát jako podnikatel

publikováno: 02.10.2018

Saská advokátní komora ve spolupráci s Českou, Slovenskou a Bamberskou advokátní komorou pořádají ve dnech 9. – 10. listopadu 2018 již tradiční ČESKO-SLOVENSKO-NĚMECKÉ ADVOKÁTNÍ FÓRUM. Tentokrát pod názvem „Advokát jako podnikatel“.

Zapojte se do průzkumu o šikaně a obtěžování na pracovišti v advokátní profesi

publikováno: 14.09.2018

Mezinárodní advokátní komora IBA provádí anonymní průzkum, jehož tématem je šikana a obtěžování na pracovišti v advokátní profesi.