oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Z evropské advokacie

Pozvánka na Vánoční tenisový turnaj slovenské a české advokacie

publikováno: 05.11.2018

Stáž v Německu byla „na jedničku“

autor: Mgr. Blanka Vlachová
publikováno: 05.11.2018

O možnosti přihlásit se na pětitýdenní pobyt v Německu jsem se dozvěděla prakticky náhodou, krátce před vypršením lhůty k podávání přihlášek prostřednictvím internetových stránek České advokátní komory. Po prvotním podání písemné přihlášky jsem byla pozvána k osobnímu pohovoru probíhajícímu v němčině, na základě něhož mi byla dána možnost účastnit se tohoto programu jako zástupce za Českou republiku.

Dnes je Evropský den advokátů

publikováno: 25.10.2018

Letošní 5. ročník Evropského dne advokátů, který si nejen advokátní veřejnost právě dnes připomíná, nese téma „Proč na advokátech záleží: obrana ochránců právního státu.“

Advokát jako podnikatel

publikováno: 02.10.2018

Saská advokátní komora ve spolupráci s Českou, Slovenskou a Bamberskou advokátní komorou pořádají ve dnech 9. – 10. listopadu 2018 již tradiční ČESKO-SLOVENSKO-NĚMECKÉ ADVOKÁTNÍ FÓRUM. Tentokrát pod názvem „Advokát jako podnikatel“.

Zapojte se do průzkumu o šikaně a obtěžování na pracovišti v advokátní profesi

publikováno: 14.09.2018

Mezinárodní advokátní komora IBA provádí anonymní průzkum, jehož tématem je šikana a obtěžování na pracovišti v advokátní profesi.

Chtěli byste strávit příští jaro ve skotském Edinburghu? Když se přihlásíte, můžete…

publikováno: 24.08.2018

Program pro evropské advokáty (ELP) je téměř tříměsíční stáž v období od 15. dubna do 28. června 2019 pro kvalifikované advokáty, která se uskuteční na Fakultě advokátů v Edinburghu (Skotská advokátní komora). Tato stáž umožní účastníkům spolupracovat s praktikujícími advokáty a soudci Nejvyššího civilního soudu (Court of Session) a Nejvyššího trestního soudu (High Court of Justiciary) ve Skotsku.

Deset let stálého zastoupení ČAK v Bruselu

publikováno: 15.08.2018

Česká advokátní komora (ČAK) se připojila již před deseti lety k ostatním evropským advokátním komorám, které mají v Bruselu svá zastoupení, a to díky prozíravosti tehdejšího (a současného) předsedy ČAK, JUDr. Vladimíra Jirouska, který o zahájení činnosti ČAK v Bruselu v roce 2008 rozhodl.

I Vaše zkušenost pomůže, zapojte se do průzkumu CEPS!

publikováno: 07.08.2018

Rada evropských advokátních komor (CCBE) prosí advokátky a advokáty, aby se zapojili do průzkumu CEPS (Centre for European Policy Study)