oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte věcný záměr nového civilního řádu soudního?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Z evropské advokacie

Doporučení CCBE k bezplatné právní pomoci

publikováno: 22.06.2018

Aktuality z Evropské unie

publikováno: 10.05.2018

Aktuality z EU od Stálého zastoupení ČAK v Bruselu (březen-duben 2018)

Evropskou prezidentskou konferenci hostila opět Vídeň

publikováno: 13.03.2018

Rakouská advokátní komora byla pořadatelkou již 46. Evropské prezidentské konference, která se uskutečnila 9.února 2018 ve Vídni. Každoročně se tak na stejném místě a ve stejnou dobu již od roku 1973 koná toto celoevropské setkání nejvyšších představitelů advokacie jako reprezentativní a informativní fórum, které je vhodnou příležitostí k projednání aktuálních témat i výměně zkušeností.

Rozhovor s novým prezidentem CCBE JUDr. Antonínem Mokrým

publikováno: 14.02.2018

JUDr. Antonín Mokrý, advokát a místopředseda České advokátní komory, dosáhl významného mezinárodního postupu. Na plenárním zasedání konaném dne 24. 11. 2017 v Bruselu byl zvolen prezidentem Rady evropských advokátních komor (CCBE). Jedná se o velký úspěch pro advokacii středoevropského regionu a současně uznání a ocenění českého advokátního stavu a aktivit ČAK na mezinárodním poli.

Německo-česko-slovenské advokátní fórum, tentokrát v Bratislavě

publikováno: 07.11.2017

Ve dnech 27. – 28. 10. 2017 se uskutečnilo každoroční podzimní Německo-česko-slovenské fórum, které hostila slovenská Bratislava. Minulý rok advokátní fórum pořádala ČAK a konalo se v Plzni.

Doporučení CCBE ohledně klíčových opatření pro advokáty k dosažení souladu s předpisy v souvislosti s GDPR

publikováno: 06.11.2017

Představitelé francouzské advokacie navštívili ČAK a přivezli s sebou svůj model online platformy pro advokáty

publikováno: 16.06.2017

Moderní informační technologie, digitalizace, on-line aplikace – to jsou nová témata pro Českou advokátní komoru, protože advokacie se stejně jako mnoho dalších oborů snaží v poslední době přizpůsobit novým technologiím a být online. Zástupci Komory se proto nechali inspirovat u francouzských kolegů a tři z nich přijeli 13. června 2017 na plánovanou návštěvu Prahy, aby ji vedení ČAK a zástupcům jejích orgánu představili.

První česko-slovenský distanční e-learningový kurz HELP Rady Evropy

publikováno: 25.05.2017

Díky zapojení České advokátní komory do Evropského programu vzdělávání pro právníky v oblasti lidských práv HELP Rady Evropy mohli advokáti z České republiky a Slovenska absolvovat distanční e-learningový kurz na téma ochrana osobních údajů a práva na soukromí.