oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

XIII. konference o historii advokacie

publikováno: 15.11.2016

Dne 11. 11. 2016 se v Českém Krumlově konal již XIII. ročník konference o historii advokacie. Tradičně ji pořádá výbor pro historii advokacie České advokátní komory, letošním spolupořadatelem byla Vysoká škola CEVRO Institut, v jejíchž prostorech se také konference konala.

Účastníci konference se zájmem sledují vystoupení doktora Činky a jeho powerpointovou prezentaci. 

Letošní ročník, jehož moderátorem byl jako vždy Stanislav Balík, charakterizovala silná účast slovenských hostů, slovenské a české příspěvky byly „jedna ku jedné“. Z českých příspěvků nelze nezmínit oblíbené vystoupení brněnského advokáta Lubomíra Činky, jež se tentokrát věnoval historickým soudním budovy na území města České Budějovice a na území soudních okresů v působnosti Krajského soudu v Českých Budějovicích v období 1850-1949 s přihlédnutím k současné dislokaci, ze slovenských to byla velmi zajímavá (a inspirativní) informace košického advokáta Petera Kerecmana o dokončené digitalizaci historické matriky Slovenské advokátní komory.  

Pražský advokát a předseda redakční rady Bulletinu advokacie Petr Toman také v průběhu konference představil knihu Nestoři české advokacie, kterou napsal společně s Ondřejem Šebestou a jejímž je ČAK vydavatelem. Knihu lze koupit ZDE.

Podrobnější informace o konferenci přinese dvanácté číslo Bulletinu advokacie.

 

PhDr. Ivana Cihlářová

Foto JUDr. Jan Syka