oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Vláda schválila Plán legislativních prací na rok 2019

publikováno: 13.12.2018

Vláda schválila Plán legislativních prací na rok 2019. Plán vychází především z podkladů předložených ministerstvy a zahrnuje i legislativní úkoly, jejichž zpracovatelem jsou jiné ústřední orgány státní správy a předkladatelem členové vlády, kteří vůči nim vykonávají koordinační a informační funkci.

„Dokument obsahuje hlavní legislativní priority včetně harmonogramu předkládání a projednávání - 40 % dokumentů je programových priorit současné vlády a jedna třetina představuje plnění legislativních závazků vůči Evropské unii," uvedl po projednání ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.

Konkrétně plán prací obsahuje celkem 116 legislativních úkolů, z toho 8 věcných záměrů zákonů, 15 návrhů zákonů, 65 návrhů novel zákonů, 13 návrhů nařízení vlády a 15 návrhů novel nařízení vlády.

Plán legislativních prací pro rok 2019 je dostupný ZDE.

Zdroj: Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti.