oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Sněmovna zpřísnila pravidla pro agenturní zaměstnávání

publikováno: 20.04.2017

Novela zákona o zaměstnanosti, kterou 12. dubna 2017 schválila Poslanecká sněmovna, přinese několik zásadních změn. Agentury například budou muset zaplatit půlmilionovou kauci, pokud budou chtít nabízet své služby.

Kaucí chce ministerstvo práce a sociálních věcí eliminovat účelové zakládání agentur práce, jejichž prostřednictvím dochází k obcházení zákonů v oblasti zdravotního pojištění a sociálního zabezpečení. Návrh má dále za cíl bránit zneužívání takzvaného řetězení smluv u agenturních zaměstnanců a lépe definuje a upravuje přestupky a správní delikty v této oblasti, například umožní postih skrytého zajišťování pracovníků. 

Ministerstvo změnami reaguje na současný vývoj v oblasti agenturního zaměstnávání. V novele je navrhováno nové ustanovení, podle kterého je agentura povinna zajistit, aby zaměstnanec nebyl dočasně přidělen k výkonu práce u firmy, u níž je současně zaměstnán v základním pracovněprávním vztahu anebo koná v témže měsíci práci na základě dočasného přidělení jinou agenturou. Porušení se tak bude hodnotit jako správní delikt, za který je možné uložit pokutu. Novelu nyní posoudí Senát.


Zdroj: ČTK, mpsv.cz