oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Slovenská advokátní komora má nového předsedu. Stal se jím JUDr. Tomáš Borec.

publikováno: 12.06.2017

Ve dnech 9. - 10. 6. 2017 se konala v bratislavské Inchebě Konference advokátů, největší shromáždění členů Slovenské advokátní komory a zároveň nejvyššího orgánu této stavovské organizace. Konference se zúčastnila tisícovka advokátů z celého Slovenska.

Důležitou součástí Konference byly volby do orgánů SAK. Předsednictvo SAK tvoří 9 členů a 3 náhradníci. Volí se jejich zástupci z řad advokátů jednou za 4 roky právě na Konferenci advokátů.

Novým předsedou SAK se stal JUDr. Tomáš Borec (na snímku). Podle slov nového předsedy Slovenské advokátní komory je “největší výzvou nového předsednictva SAK prosazovat etické principy advokacie. Velkou výzvou je elektronizace výkonu advokacie. Mojí osobní ambicí je při výkonu funkce spolu s nově zvolenými kolegyněmi a kolegy moderně a poctivě rozvíjet tradice advokacie.”  
 
Prvním místopředsedou SAK se stal JUDr. Tomáš Illeš z Košic a místopředsedou pro zahraničí JUDr. Ondrej Laciak. Členové SAK si také zvolili členy Revizní komise, Disciplinární komise a Odvolací disciplinární komise.