oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Prestižní cena pro nejlepší právníky

publikováno: 26.04.2016

Advokátní kancelář PRK Partners uspěla na mezinárodní soutěži Chambers Europe Awards v Londýně, kde byla vyhlášena nejlepší právní firmou České republiky. Ocenění uděluje uznávaná britská ratingová společnost Chambers and Partners (www.chambersandpartners.com). Po nedávném umístění mezi šesti nejlepšími právními firmami střední Evropy časopisem The Lawyer se jedná o další mezinárodní úspěch, jehož PRK Partners v letošním roce dosáhla.

Hodnocení bylo založeno na dlouhodobém sledování právnických firem vlastním nezávislým týmem odborníků a na výsledcích průzkumu mezi tisíci korporátních právníků „Tato cena neodráží pouze celkovou úroveň společnosti, ale zohledňuje také významné úspěchy dosažené v uplynulých dvanácti měsících, působivý strategický růst a špičkovou kvalitu služeb pro klienty,“ uvádí organizátoři.

PRK Partners získali prestižní ocenění již popáté, letos poprvé navíc ve spojené kategorii zahrnující mezinárodní i ryze české kanceláře. Podle zakládajícího společníka Marka Procházky je úspěch především výsledkem neustálého vývoje firmy. „Rádi zdůrazňujeme, že pro klienty představujeme jistotu v měnícím se světě,“ říká Procházka. „Toho lze ovšem docílit jen tím, že my sami se nepřetržitě přizpůsobujeme novým změnám a bleskově reagujeme na nové výzvy. Tak prestižní cena pro nás představuje nejen vyznamenání, ale také povinnost udržet vysoce nastavenou laťku.“

V posudcích se často objevují zmínky o praktickém přístupu PRK Partners. „Úlohou právníků není jen chránit klienta proti rizikům, ale také najít kreativní cestu, jak uskutečnit transakci. A právě zde je silná stránka této firmy: nalézt způsob, který bude fungovat pro obě strany,“ říká jeden z hodnotitelů.

Marek Procházka si na ocenění váží zejména faktu, že je založeno na hodnocení klientů. „Všechny velké společnosti si umí dobře budovat image. V Chambers Europe Awards však rozhoduje spokojenost klientů, a žádné jiné kritérium pro nás nemá větší hodnotu,“ dodává.

Dalšími finalisty letošního ročníku Chambers Europe Awards za Českou republiku byly společnosti Baker & McKenzie, Clifford Chance LLP, Kinstellar, Kocián Šolc Balaštík, Weil, Gotshal & Manges LLP a White & Case LLP.

Zdroj: PRK Partners