Prestižní cena pro nejlepší právníky


publikováno: 26.04.2016

Hodnocení bylo založeno na dlouhodobém sledování právnických firem vlastním nezávislým týmem odborníků a na výsledcích průzkumu mezi tisíci korporátních právníků „Tato cena neodráží pouze celkovou úroveň společnosti, ale zohledňuje také významné úspěchy dosažené v uplynulých dvanácti měsících, působivý strategický růst a špičkovou kvalitu služeb pro klienty,“ uvádí organizátoři.

PRK Partners získali prestižní ocenění již popáté, letos poprvé navíc ve spojené kategorii zahrnující mezinárodní i ryze české kanceláře. Podle zakládajícího společníka Marka Procházky je úspěch především výsledkem neustálého vývoje firmy. „Rádi zdůrazňujeme, že pro klienty představujeme jistotu v měnícím se světě,“ říká Procházka. „Toho lze ovšem docílit jen tím, že my sami se nepřetržitě přizpůsobujeme novým změnám a bleskově reagujeme na nové výzvy. Tak prestižní cena pro nás představuje nejen vyznamenání, ale také povinnost udržet vysoce nastavenou laťku.“

V posudcích se často objevují zmínky o praktickém přístupu PRK Partners. „Úlohou právníků není jen chránit klienta proti rizikům, ale také najít kreativní cestu, jak uskutečnit transakci. A právě zde je silná stránka této firmy: nalézt způsob, který bude fungovat pro obě strany,“ říká jeden z hodnotitelů.

Marek Procházka si na ocenění váží zejména faktu, že je založeno na hodnocení klientů. „Všechny velké společnosti si umí dobře budovat image. V Chambers Europe Awards však rozhoduje spokojenost klientů, a žádné jiné kritérium pro nás nemá větší hodnotu,“ dodává.

Dalšími finalisty letošního ročníku Chambers Europe Awards za Českou republiku byly společnosti Baker & McKenzie, Clifford Chance LLP, Kinstellar, Kocián Šolc Balaštík, Weil, Gotshal & Manges LLP a White & Case LLP.

Zdroj: PRK Partners