oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Právě vychází letošní 3. číslo Bulletinu advokacie

publikováno: 12.03.2018

Vážení čtenáři,
také Vám připadá, že jsme se v novém roce ještě ani pořádně nestačili rozkoukat a už tu budou Velikonoce? Večery se sice krátí, ale volná chvilka na přečtení nového čísla Bulletinu advokacie by se mohla najít. Zvlášť když je v něm hned několik lákavých a zajímavých materiálů.

Nejdříve Vám nabídneme úvodník místopředsedy představenstva JUDr. Tomáše Sokola, který se zabývá tématy více než aktuálními, a to GDPR a novelou daňového řádu.

Na dalších stránkách najdete také informace o novele zákona č. 170/2017 Sb., který mimo jiné novelizoval některá ustanovení o DPH a která se mohou výrazně dotknout i advokátů.

Poté se ještě naposledy ohlédneme za soutěží Právník roku, konkrétně za vítěznou prací kategorie Talent roku, která pochází z PC JUDr. Lindy Kolaříkové a týká se práva umělé inteligence.

Neuspokojivá řešení smluvní odpovědnosti za škodu z o. z, nebo Soudní úschova a její soluční účinky či Vlastnické právo k výnosu z trestné činnosti, to jsou titulky odborných článků, které jsme pro Vás tentokrát připravili.

V rubrice Z české advokacie se pak můžete seznámit s novým personálním obsazením sekcí, výborů a dalších poradních orgánů ČAK a na závěr se dozvíte zajímavé informace z průzkumu, jaké důvěře veřejnosti se těší advokáti. Můžeme prozradit, že jejich „vysvědčení“ se postupem doby vylepšují.  

Přejeme Vám pohodové počtení do prvních jarních dní.