oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Právě vychází 5. číslo Bulletinu advokacie

publikováno: 21.05.2018

Vážení čtenáři,
také vám ten poslední měsíc tak strašně rychle utekl? Možná za to mohou státní svátky a díky tomu i prodloužené víkendy, ale jisté je to, že už je zase konec měsíce a do Vašich schránek míří májové číslo Bulletinu advokacie.
Proto jako pokaždé jsme pro Vás udělali malý předvýběr, a upozorňujeme na nejzajímavější články, které byste neměli přehlédnout.

Jak jsme v minulém BA avizovali, ve dnech 20. až 22. září 2018 zažije město Luhačovice „invazi advokátů“ a s nimi oslavy výročí „100 let české a slovenské advokacie“, které společně připravují Česká advokátní komora a Slovenské advokátní komora. Takže věnujte pozornost několika stranám, které se setkání v Luhačovicích týkají, protože na nich najdete důležité informace o programu, ale také formuláře na registraci na konferenci či na rezervaci ubytování. Těšíme se, že s vámi společně zakončíme léto.

V tomto čísle najdete také celou řadu odborných příspěvků a zajímavých judikátů nebo recenzí na nové publikace. Upozorňujeme třeba na článek doc. JUDr. Filipa Melzera, Ph.D., LL.M., který se věnuje tématu vzdání se práva na náhradu škody. JUDr. Ing. Martin Štika se zaměřil na aktuální problematiku virtuální měny bitcoin a jejímu místu v právním státě. Advokáti JUDr. Vladimír Muzikář a JUDr. Andrea Muzikářová se pak věnují aktuálním otázkám zániku účasti společníka ve společnosti s ručením omezeným při exekučním postižení jeho podílu. Nepřehlédněte i rubriku z judikatury. Ústavní soud nedávno rozhodl o tom, že rozsudek musí vyhlásit i Nejvyšší soud.

I v tomto čísle se věnujeme osmičkovým výročím, tentokrát roku 1938; přinášíme informace o novém protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod nebo zprávu z kongresu Právní prostor.

Další konference – Karlovarské právnické dny se blíží, a protože nominační hlasování pro nejlepší právnický časopis stále běží, pokud byste chtěli dát hlas Bulletinu advokacie, můžete vyplnit anketní lístek. Děkujeme za vaši přízeň. Když vyhrajeme, oslavíme to společně v Luhačovicích!