oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Popularita magisterských právních programů (LL.M) roste

autor: PR
publikováno: 23.02.2014

University of New York in Prague (UNYP) se zaměřuje na profesní výhody této další kvalifikace, kterou poskytuje.

Počet žadatelů o magisterský program LL.M i nadále rok od roku stoupá. Proč je tento obor tak populární?

"LL.M je pro studenty další atraktivní přínos do jejich životopisu. V závislosti na zemi, ze které pocházíte,  můžete si vybrat, zda budete studovat LL.M ihned po dokončení svého prvního právnického titulu nebo můžete počkat několik let, dokud nebudete mít zkušenosti z praxe. " říká Dr. Athanassios Pantazopoulos, ředitel LL.M programu na University of New York in Prague.

"Tak jak se stává právnická profese více internacionalizována, právníci, kteří mohou prokázat znalost právních systémů mimo vlastní zemi, budou mít výhodnější postavení." Evropské a mezinárodní právo se pro advokáty a právní poradce stává nutností.

Dr. Athanassios Pantazopoulos souhlasí s tím, že LL.M dává absolventům mezinárodní výhodu. "Studenti studující LL.M zjistí, že studijní program poskytuje příležitost získat více znalostí o mezinárodním trhu, zaměřit se na konkrétní postupy během studia a udělat pokrok v jejich profesním úsilí."

LL.M., to je jedinečná příležitost, jak se specializovat.

Velkou výhodou LL.M je možnost zaměřit se na konkrétní aspekty zákona, zvláště když se tento konkrétní aspekt zákona týká evropského a mezinárodního práva s důrazem na oblast obchodního a živnostenského zákona. Studium LL.M je pro studenty příležitostí ke specializování. Většina LL.M programů vyžaduje získání prvního titulu v oboru práva, takže studenti se už naučili mnoho základních právních zásad, pojmů a teorii, ale v širším a obecnějším smyslu. LL.M může být srovnáno s MBA, protože poskytuje praktické vzdělání v oblasti práva s další odborné znalosti, analytické a kritické myšlení v přístupu k případům s evropským a  mezinárodním aspektem. LL.M umožňuje studentům zaměřit se na konkrétní oblasti práva mnohem podrobněji, a tak je lépe připravit na kariéru v určitém oboru. Tato specializace může být něco jako úzký rozsah působnosti u arbitrážního řízení, daňového práva nebo v podobě mezinárodního obchodního práva.

"Obecně platí, že studenti absolvují program LLM s detailními znalostmi, připraveni začít kariéru ve svém zvoleném oboru." říká Dr. Athanassios Pantazopoulos, ředitel LL.M programu na UNYP.

Dovednosti, které se naučili během studia, je dělají atraktivní pro potenciální zaměstnavatele. Mezinárodní advokátní kanceláře a právní oddělení společností stále více požadují právníky s globálním pohledem, kteří jsou schopni přidat hodnotu v otázce složitých mezinárodních transakcí tím, že poskytují vysoce kvalitní právní poradenství a služby s hlubokým porozuměním v podnikání a nejvyšší standardy profesní etiky. Dnešní právníci často hledají další vzdělávání prostřednictvím LL.M. programu, díky němuž mohou rozšířit své odborné činnosti a získat mobilitu na mezinárodním trhu.