Popularita magisterských právních programů (LL.M) roste


autor: PR
publikováno: 23.02.2014

Počet žadatelů o magisterský program LL.M i nadále rok od roku stoupá. Proč je tento obor tak populární?

"LL.M je pro studenty další atraktivní přínos do jejich životopisu. V závislosti na zemi, ze které pocházíte,  můžete si vybrat, zda budete studovat LL.M ihned po dokončení svého prvního právnického titulu nebo můžete počkat několik let, dokud nebudete mít zkušenosti z praxe. " říká Dr. Athanassios Pantazopoulos, ředitel LL.M programu na University of New York in Prague.

"Tak jak se stává právnická profese více internacionalizována, právníci, kteří mohou prokázat znalost právních systémů mimo vlastní zemi, budou mít výhodnější postavení." Evropské a mezinárodní právo se pro advokáty a právní poradce stává nutností.

Dr. Athanassios Pantazopoulos souhlasí s tím, že LL.M dává absolventům mezinárodní výhodu. "Studenti studující LL.M zjistí, že studijní program poskytuje příležitost získat více znalostí o mezinárodním trhu, zaměřit se na konkrétní postupy během studia a udělat pokrok v jejich profesním úsilí."

LL.M., to je jedinečná příležitost, jak se specializovat.

Velkou výhodou LL.M je možnost zaměřit se na konkrétní aspekty zákona, zvláště když se tento konkrétní aspekt zákona týká evropského a mezinárodního práva s důrazem na oblast obchodního a živnostenského zákona. Studium LL.M je pro studenty příležitostí ke specializování. Většina LL.M programů vyžaduje získání prvního titulu v oboru práva, takže studenti se už naučili mnoho základních právních zásad, pojmů a teorii, ale v širším a obecnějším smyslu. LL.M může být srovnáno s MBA, protože poskytuje praktické vzdělání v oblasti práva s další odborné znalosti, analytické a kritické myšlení v přístupu k případům s evropským a  mezinárodním aspektem. LL.M umožňuje studentům zaměřit se na konkrétní oblasti práva mnohem podrobněji, a tak je lépe připravit na kariéru v určitém oboru. Tato specializace může být něco jako úzký rozsah působnosti u arbitrážního řízení, daňového práva nebo v podobě mezinárodního obchodního práva.

"Obecně platí, že studenti absolvují program LLM s detailními znalostmi, připraveni začít kariéru ve svém zvoleném oboru." říká Dr. Athanassios Pantazopoulos, ředitel LL.M programu na UNYP.

Dovednosti, které se naučili během studia, je dělají atraktivní pro potenciální zaměstnavatele. Mezinárodní advokátní kanceláře a právní oddělení společností stále více požadují právníky s globálním pohledem, kteří jsou schopni přidat hodnotu v otázce složitých mezinárodních transakcí tím, že poskytují vysoce kvalitní právní poradenství a služby s hlubokým porozuměním v podnikání a nejvyšší standardy profesní etiky. Dnešní právníci často hledají další vzdělávání prostřednictvím LL.M. programu, díky němuž mohou rozšířit své odborné činnosti a získat mobilitu na mezinárodním trhu.