oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Novým provozním náměstkem na spravedlnosti bude Zbyněk Spousta

publikováno: 29.01.2019

Novým náměstkem sekce provozní a právní ministerstva spravedlnosti se stane Zbyněk Spousta, stávající ředitel odboru investic a majetku. Od 1. února nahradí dosavadního ekonomického náměstka Miroslava Zábranského. Výsledek výběrového řízení potvrdil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Do konkurzu se podle Řepky přihlásilo pět zájemců, jeden z nich však nesplňoval zákonné podmínky, a proto byl z výběru vyřazen. Komise pak ministrovi doporučila tři nejvhodnější uchazeče.

Sekce provozní a právní kopíruje dosavadní sekci ekonomickou, nově pod ni však spadá i odbor, jenž má na starosti provoz elektronických náramků pro vězně.

Podle životopisu zveřejněného na webu ministerstva Spousta dříve pracoval jako ředitel správy Okresního soudu ve Znojmě, kde předtím působil rovněž jako vyšší soudní úředník. Na ministerstvo přešel v roce 2014. Nejprve tam zastával funkci vrchního ředitele ekonomicko-správní sekce, od května 2015 byl ředitelem investičního odboru.

Ministr Jan Kněžínek (za ANO) jmenováním Spousty dokončil personální obměnu, která souvisela s tím, že se rozhodl reorganizovat úřad a snížit počet odborných náměstků ze čtyř na tři. Vedle Spousty vyšli z výběrových řízení vítězně dosavadní legislativní a justiční náměstek Michal Franěk a jeho zástupkyně Klára Cetlová. Franěk má nyní na starosti samostatnou legislativní sekci, Cetlová sekci dohledu a justice.

Kromě Zábranského skončili po reorganizaci ve funkci také náměstek pro trestní politiku Vladimír Zimmel a náměstek mezinárodní sekce Petr Jäger.

 

Zdroj: ČTK