Novým provozním náměstkem na spravedlnosti bude Zbyněk Spousta


publikováno: 29.01.2019

Do konkurzu se podle Řepky přihlásilo pět zájemců, jeden z nich však nesplňoval zákonné podmínky, a proto byl z výběru vyřazen. Komise pak ministrovi doporučila tři nejvhodnější uchazeče.

Sekce provozní a právní kopíruje dosavadní sekci ekonomickou, nově pod ni však spadá i odbor, jenž má na starosti provoz elektronických náramků pro vězně.

Podle životopisu zveřejněného na webu ministerstva Spousta dříve pracoval jako ředitel správy Okresního soudu ve Znojmě, kde předtím působil rovněž jako vyšší soudní úředník. Na ministerstvo přešel v roce 2014. Nejprve tam zastával funkci vrchního ředitele ekonomicko-správní sekce, od května 2015 byl ředitelem investičního odboru.

Ministr Jan Kněžínek (za ANO) jmenováním Spousty dokončil personální obměnu, která souvisela s tím, že se rozhodl reorganizovat úřad a snížit počet odborných náměstků ze čtyř na tři. Vedle Spousty vyšli z výběrových řízení vítězně dosavadní legislativní a justiční náměstek Michal Franěk a jeho zástupkyně Klára Cetlová. Franěk má nyní na starosti samostatnou legislativní sekci, Cetlová sekci dohledu a justice.

Kromě Zábranského skončili po reorganizaci ve funkci také náměstek pro trestní politiku Vladimír Zimmel a náměstek mezinárodní sekce Petr Jäger.

 

Zdroj: ČTK