oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Novela advokátního tarifu nabyla účinnosti

publikováno: 01.07.2014

Přes nesouhlas ČAK byla dne 30. 6. 2014 publikována ve Sbírce zákonů novela advokátního tarifu.

Podle vyhlášky 120/2014 Sb., která změnu zavádí, činí v civilním sporu o plnění do 50 000 Kč sazba za jeden úkon právní služby do deseti tisíc korun 200 Kč, od deseti do třiceti tisíc korun 300 Kč a od třiceti do padesáti tisíc korun 500 Kč. Novela nabyla účinnosti od dnes, tj. 1. 7. 2014.

 

Ministerstvo spravedlnosti se tak výrazně odklonilo od svého původního návrhu, který vzešel z připomínkového řízení a následného projednání v pracovních komisích Legislativní rady vlády. Ministerstvo spravedlnosti přitom novelu zveřejnilo ve Sbírce zákonů, aniž vyčkalo na připomínky Komory k tomuto poslednímu návrhu.

 

Plné znění stanoviska předsedy ČAK JUDr. Martina Vychopně a připomínek ČAK k návrhu novely naleznete na ZDE. Samotnou novelu advokátního tarifu najdete ZDE.