oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Nejvyšší soud vstoupil do roku 2016 s nově jmenovanými předsedy kolegií

publikováno: 07.01.2016

Předsedou trestního kolegia Nejvyššího soudu je od 1. ledna jmenován JUDr. František Púry, Ph.D., který tuto funkci vykonával už od 1. září 2015 jako pověřený předseda. Novým předsedou občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu je od 1. ledna JUDr. Vladimír Kůrka.

JUDr. Vladimír Kůrka se 16. prosince 2015 vrátil na Nejvyšší soud mezi soudce občanskoprávního a obchodního kolegia po skončení desetiletého mandátu soudce Ústavního soudu. Do čela zmíněného kolegia usedl od 1. ledna, na základě jmenování předsedou Nejvyššího soudu prof. JUDr. Pavlem Šámalem, Ph.D.

JUDr. Vladimír Kůrka je předním odborníkem na civilní právo, především na procesualistiku, restituce, bytové právo, exekuce, apod. Na Nejvyšším soudu v Brně dříve pracoval od roku 1996 do konce roku 2005. „Vím, že se mohu plně spolehnout na organizační schopnosti JUDr. Vladimíra Kůrky,“ komentuje volbu nového předsedy občanskoprávního a obchodního kolegia předseda Nejvyššího soudu Prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D. JUDr. Vladimír Kůrka ve funkci nahradil bývalého předsedu kolegia JUDr. Františka Ištvánka. Ten tuto funkci zastával déle než deset let a skončilo mu funkční období.

Zdroj: Nejvyšší soud