oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Komise pro nový trestní řád se zabývala problematikou subjektů a stran trestního řízení

publikováno: 16.07.2014

Komise pro nový trestní řád má za sebou své druhé zasedání, na kterém se zabývala dalším postupem prací na rekodifikaci procesního trestního práva. Užší skupina odborníků nadále připravuje jednotlivé části nového trestního řádu. Jako první dne 10. 7. 2014 komise projednávala materiál ohledně subjektů a stran trestního řízení. Diskutovány byly zejména některé otázky týkající se laického prvku v trestním řízení i postavení podezřelého.

Zároveň si komise odsouhlasila ustavení subkomise, která se bude detailněji zabývat základními zásadami trestního řízení, které představují hlavní stavební kameny zamýšleného procesního kodexu, a dalšími koncepčními návrhy jednotlivých členů komise.  

Komisi také personálně posílil soudce Vrchního soudu v Praze JUDr. Vladimír Král, který v minulosti působil na Ministerstvu spravedlnosti jakožto náměstek zodpovídající mj. za legislativní oblast.

 

Zdroj: Tiskový odbor Ministerstva spravedlnosti ČR