oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

JUDr. Jindřich Urbánek soudcem ad hoc společného kontrolního orgánu Eurojustu

publikováno: 05.05.2015

JUDr. Jindřich Urbánek, dlouholetý předseda senátu trestního kolegia Nejvyššího soudu, byl jmenován soudcem ad hoc za Českou republiku do společného kontrolního orgánu Eurojustu.

Eurojust byl zřízen Evropskou unií v roce 2002 s cílem zlepšit účinnost jednotlivých členských států při vyšetřování a stíhání závažné přeshraniční a organizované trestné činnosti. 

Kontrolní orgán, kterého se JUDr. Urbánek stal členem, monitoruje aktivity Eurojustu týkající se zpracování osobních údajů v boji proti trestné činnosti. Jeho členové jsou většinou soudci či komisaři ochrany osobních údajů s obrovskými zkušenostmi jak v oblasti osobních údajů, tak v oblasti evropské a mezinárodní justiční spolupráce. 

Jmenování JUDr. Urbánka do vysoké funkce důležitého orgánu s evropskou působností tak není pouze kariérním úspěchem jmenovaného, ale i vizitkou dobré práce trestního kolegia Nejvyššího soudu.

Zdroj: www.nsoud.cz