oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Změna složení Legislativní rady vlády

publikováno: 05.06.2014

Vláda včera 4. červan 2014 výrazně obměnila svou legislativní radu. Její šéf Jiří Dienstbier výměnu více než třetiny jejích členů zdůvodnil nutností posílit orgán o odborníky na veřejné právo a zastavit lobbování resortů.

Změny podle něho vycházely ze dvou hlavních principů. „Jeden vychází ze skutečnosti, že většina předpisů, které legislativní rada vlády projednává, jsou veřejně právní povahy,“ uvedl s tím, že v dosavadním složení spíše převažovali odborníci na civilní právo. Nová skladba rady tak podle něho bude lépe odpovídat očekávané struktuře návrhů, kterým se bude věnovat.

„Další z principů, které jsme uplatnili, že v legislativní radě by neměli být zástupci resortů, kteří na resortní úrovni tvoří legislativu, protože legislativní rada by měla objektivně posuzovat návrhy, a ne představovat lobbing za zájmy jednotlivých resortů,“ vysvětlil již dříve. Řada z nových osobností podle něho již působila v pracovních komisích legislativní rady.

V dosud třicetičlenné radě usedne jedenáct nových osobností, včetně odborníků na ústavní právo Jana Kudrny nebo Jana Wintra. Radu naopak opouští jedenáct lidí, včetně poslance Marka Bendy, exministra spravedlnosti Jaroslava Bureše nebo bývalého šéfa vládních legislativců Petra Mlsny.

 

Zdroj: ČTK