oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Změna projednávání zákonů v Senátu

publikováno: 29.04.2014

Vláda se vyslovila pro úpravu pravidel projednávání zákonů Senátem. Novela jednacího řádu Senátu Parlamentu ČR má mimo jiné zavést povinnost zdůvodnit písemné úpravy projednávaných zákonů a zpřesnit pravidla schvalování zákonných opatření.

Novela, o které budou jednat a rozhodnou o ni obě parlamentní komory, má také zpřísnit využití ústavní možnosti nezabývat se návrhy zákonů, tedy umožnit jejich přijetí bez obsáhlejší rozpravy na schůzi Senátu. Nově by tuto cestu mohl vetovat některý ze senátorských klubů, které jsou minimálně pětičlenné, nebo alespoň deset senátorů z různých frakcí. Předloha má také upravit postup při projednávání senátních návrhů zákonů pro případ, že je Sněmovna vrátí k přepracování, jakož i postup při projednávání peticí s více než deseti tisíci podpisy, a dále zpřesňuje náležitosti návrhů zákonných opatření a projednávání jejich formulačních zpřesnění.

Zdroj: ČTK