oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Zapojte se do průzkumu o šikaně a obtěžování na pracovišti v advokátní profesi

publikováno: 14.09.2018

Mezinárodní advokátní komora IBA provádí anonymní průzkum, jehož tématem je šikana a obtěžování na pracovišti v advokátní profesi.

Víte, že až polovina žen v právnické sféře byla na pracovišti obětí šikany a téměř třetina byla sexuálně obtěžována? A obtěžování není jen problémem žen, ale i muži - advokáti s obtěžováním na pracovišti už setkali. Přestože takové chování je nepřijatelné v jakémkoliv povolání a na jakémkoliv pracovišti, zvlášť odporné je v profesi, která si zakládá na vysokém mravním a etickém kreditu. 

Proto IBA připravila tento speciální průzkum, jehož cílem je zajistit data všech zúčastněných stran v co nejširším mezinárodním měřítku. Čím více dat bude k dispozici, tím lze zajistit ucelenější obrázek tohoto problému s následně pak lepší vyhlídky k dosažení změn. 

Anonymní průzkum je dostupný v 6 světových jazycích a jeho vyplnění netrvá déle než 5-10 minut. Jestliže je najdete, rozhodně pomůžete dobré věci. Průzkum můžete vyplnit na stránkách https://www.ibanet.org/harassment-survey.aspx