oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Zákon o právu na digitální službu poslanci podpořili

publikováno: 27.03.2019

S podpisy 137 poslanců napříč kluby i podporou vlády budou zákonodárci projednávat zákon o právu na digitální službu. Zákon má kromě práva občanů na digitální službu zavést i povinnost státních orgánů takové služby poskytnout. Nový předpis by měl také přinést přesný harmonogram digitalizace státní správy.

Přípravy zákona, který má podle důvodové zprávy posílit práva občanů a firem na to, aby jim státní správa poskytovala své služby elektronicky, trvaly přes rok.

Zákon by měl občanům zjednodušit život, ale zároveň dává vládě závazek. A to do 12 měsíců ode dne účinnosti zveřejnit katalog agend a do čtyř let je uvést k životu. Pokud občan nedostane službu v elektronické podobě, může ji po úřadech vymáhat soudně.

I přes širokou podporu počítají politici s podrobným projednáváním zákona ve Sněmovně, aby v něm nezůstala žádná problematická místa.

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay