oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Vláda vypracuje do půlky roku strategii pro umělou inteligenci

publikováno: 16.01.2019

Vláda by měla do poloviny roku zpracovat národní strategii pro umělou inteligenci. Podílet se na ní bude akademický sektor i komerční sféra. Memorandum o spolupráci v oblasti umělé inteligence dnes podepsali zástupci vlády a Platformy pro umělou inteligenci. O vzniku strategie bude kabinet jednat na konci ledna.

Česká republika tak navazuje na aktivity EK, která představila plán, kterým chce ve spolupráci s členskými státy EU podpořit vývoj a využívání umělé inteligence. Česko chce také spolu s Německem usilovat o vytvoření evropského centra umělé inteligence. Jeho sídlo by mohlo být v Praze.

Ke vzniku národních strategií vyzvala Evropská komise členské státy EU v Koordinovaném plánu v oblasti umělé inteligence, který vydala loni v prosinci. Platformu založil loni Svaz průmyslu a dopravy ČR. Podle dokumentu svazu se má zabývat například otázkami "schopnosti počítačových programů učit se, rozhodovat a napodobovat jiné inteligentní lidské chování. "Platforma má za cíl navrhovat konkrétní možnosti využití umělé inteligence, vyjadřovat se také k legislativnímu ukotvení a etické stránce. Cílem společného plánu je proto vyvinout takovou technologii, která bude respektovat základní práva a etická pravidla. Konečné znění pokynů předloží odborníci v březnu 2019 po konzultacích v rámci evropské aliance pro umělou inteligenci.

 

Zdroj: ČTK, Evropská komise.

Foto: Pixabay