oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Vláda schválila novelu odstraňující problémy s předkupním právem

publikováno: 05.02.2019

Vláda dne 4. února 2019 schválila návrh novely občanského zákoníku, které mimo jiné odstraňuje problémy s předkupním právem. Norma tak zavádí výjimku z zákonem stanoveného předkupního práva, kdy je například s bytem prodáváno garážové státní. Jeho prodej musí v současnosti odsouhlasit všichni vlastníci bytů v domě.

„Cílem schválené novely je zlepšení srozumitelnosti bytového spoluvlastnictví a odstranění některých dílčích nedostatků. Dojde také například ke zjednodušení při nuceném prodeji bytů u lidí, kteří neplní své povinnosti,“ uvedla k novele ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Dalšími změnami jsou například možnost založit společenství vlastníků jednotek jediným vlastníkem všech jednotek, zavedení možnosti konání náhradního shromáždění nebo zpřesnění ustanovení o rozhodování soudu při přezkoumávání rozhodnutí shromáždění vlastníků.

Zdroj: ČTK