oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Vedení ČAK jednalo s delegací ústavněprávního výboru Národní rady SR

publikováno: 22.11.2018

Delegace ústavněprávního výboru Národní rady Slovenské republiky, vedená předsedou výboru JUDr. Róbertem Madejem, ze dne 22. listopadu 2018 sešla v sídle ČAK v Praze na jednání s členy představenstva České advokátní komory JUDr. Lenkou Vidovičovou, LL.M., a JUDr. Františkem Smejkalem.

Osmičlenná delegace, kterou vedle R. Madeje tvořili další členové ústavněprávního výboru Národní rady SR a Senátu SR, se během návštěvy Prahy snažila načerpat zkušenosti od představitelů všech českých právnických profesí.

Hlavními tématy jednání slovenské delegace a vedení ČAK byly otázky týkající se advokátního stavu, zejména pak vzdělávání koncipientů a advokátů, nový systém advokátních zkoušek u nás a zkušenosti slovenských kolegů, kde se změna, spočívající v prodloužení koncipientské praxe ze tří na pět let, již uplatňuje v praxi. V této souvislosti se obě strany dotkly také počtu a úrovně právnických vysokých škol v obou zemích, kdy si slovenští kolegové velmi stěžovali na klesající kvalitu vzdělání právnických absolventů na Slovensku, jakož i na jejich demotivaci stát se příslušníky advokátního stavu, což lze pozorovat ale v poslední době bohužel i u nás.

Závěrem slovenští kolegové poděkovali na vstřícné a přátelské jednání, které se jim na půdě České advokátní komory dostalo v podobném duchu již po několikáté.

 

JUDr. Hana Rýdlová
Foto: Mgr. Barbora Petráčková