oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Vedení ČAK jednalo s čínskou delegací

autor: JUDr. Hana Rýdlová
publikováno: 30.05.2016

Šestičlenná čínská delegace, kterou vedl náměstek ministr spravedlnosti pan Zhao Dacheng, se dne 26. května 2016 sešla v sídle ČAK na jednání s předsedou České advokátní komory JUDr. Martinem Vychopněm a místopředsedy Mgr. Robertem Němcem, LL.M., JUDr. Petrem Poledníkem a JUDr. Antonínem Mokrým.

Čínští kolegové se během návštěvy Prahy snažili načerpat zkušenosti od představitelů právnických profesí a probrat otázky vzájemné pomoci.

Hlavními tématy jednání s představiteli advokacie byly především zkušenosti s fungováním nezávislé samostatné advokacie a její organizace. Čínské kolegy nejvíce zajímaly otázky týkající se zejména regulace výkonu advokacie, a to s ohledem na možná omezení ze strany státní moci a na možné konflikty zájmů advokacie a státu.

Zástupci České advokátní komory čínské kolegy podrobně seznámili s fungováním české advokacie a zejména zdůraznili principy jako nezávislost advokáta, nezávislost České advokátní komory a povinnost advokáta jednat v zájmu klienta.

Během přátelského jednání se dále vedla diskuse o zastupování před soudy, zastupování ex offo a otázky bezplatné právní pomoci.

JUDr. Hana Rýdlová
Foto: Barbora Petráčková