oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

V Bruselu se řešil přeshraniční přístup k elektronickým důkazům

publikováno: 09.03.2019

Ministři spravedlnosti členských států Evropské unie jednali v Bruselu o přeshraničním přístupu k elektronickým důkazům v trestním řízení.

Českou delegaci vedl náměstek ministra spravedlnosti Michal Franěk (na snímku). Rada přijala obecný přístup ke směrnici, která stanovuje harmonizovaná pravidla pro stanovení právních zástupců poskytovatelů služeb za účelem získávání důkazů v trestním řízení.

Usnadnění a zrychlení získávání elektronických důkazů v Evropské unii zásadním způsobem přispěje k potírání počítačové kriminality. Ministři dále diskutovali o zahájení jednání o nové smlouvě mezi Unií a USA o přeshraničním přístupu k elektronickým důkazům, která zajistí přístup k elektronickým důkazům na území USA.

Zdroj: TZ Ministerstva spravedlnosti