oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Sněmovna podpořila technickou novelu zákona o DPH

publikováno: 11.06.2014

Sněmovna včera 10. června 2014 v prvním čtení podpořila vládní novelu zákona o dani z přidané hodnoty. Předloha obsahuje především technické změny, například určuje, které regiony se z hlediska daně považují za třetí země. Sazby daně návrh nemění. Vláda navrhovala poslancům, aby novelu schválili ve zrychleném režimu již v prvním čtení, ale opoziční TOP 09 a ODS to vetovaly. Nyní se bude předlohou zabývat sněmovní rozpočtový výbor.

Návrh například mění na základě směrnice EU vymezení území, která se nepovažují za území členského státu Evropské unie, a tím ani za území EU. Měla by tak mezi ně patřit například nejvzdálenější francouzská území, například Mayotte v Indickém oceánu.
  
Dále novela upravuje na základě požadavků zvláštní ustanovení o místě daňového plnění. Novela například zohledňuje to, že od příštího roku se sjednotí pravidla pro určení místa plnění u telekomunikačních služeb, služeb rozhlasového a televizního vysílání a elektronicky poskytovaných služeb. Nově má platit, že tyto služby se zdaňují ve státě příjemce daně.

Zdroj: ČTK