oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Regulátoři v EU již obdrželi 95 tisíc stížností na porušování GDPR

publikováno: 25.01.2019

Regulační úřady v Evropské unii od květnového zavedení nových pravidel na ochranu soukromí obdržely více než 95 000 stížností na jejich možné porušování. Oznámila to dnes Evropská komise. Většina stížností se podle komise týkala telemarketingu, reklamních e-mailů a sledování prostřednictvím kamerových systémů, napsala agentura Reuters.

Nová pravidla známá pod zkratkou GDPR (General Data Protection Regulation) mají pomoci hájit práva občanů proti zneužívání osobních dat. Týkají se veřejných institucí i firem, které nakládají s osobními údaji svých klientů či zaměstnanců.

Nová pravidla také umožňují evropským regulátorům vyměřovat firmám pokuty v hodnotě až čtyř procent jejich ročních globálních tržeb. Francouzští regulátoři minulý týden americké internetové společnosti Google za pochybení při nakládání s osobními údaji uživatelů vyměřili pokutu 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy Kč). Google si podle regulátorů nedokázal zajistit adekvátní souhlas uživatelů pro zpracování jejich dat za účelem personalizované reklamy a neposkytl uživatelům jasné a snadno dostupné informace o tom, jakým způsobem je s jejich údaji nakládáno.

Podle Evropské komise by mohly následovat další pokuty, protože povědomí Evropanů o jejich právech v oblasti osobních údajů se zvyšuje.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay