oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Řád bílého dvojkříže pro JUDr. Dagmar Burešovou

publikováno: 09.01.2019

Vysokými státními vyznamenáními ocenil včera slovenský prezident Andrej Kiska celkem 30 osobností z řad politiků, umělců i dalších osobností. Byla mezi nimi in memoriam také někdejší politička a advokátka Dagmar Burešová.

První českou ministryni spravedlnosti po listopadu 1989 a někdejší obhájkyni disidentů z doby totality Burešovou, jež loni zemřela ve věku 88 let, vyznamenal Kiska za mimořádné zásluhy o rozvoj v oblasti práva a za rozvoj vztahů mezi Českem a Slovenskem Řádem bílého dvojkříže. Jde o nejvyšší slovenské ocenění pro cizince.

"Myslím, že si to máma skutečně zasluhuje a jsem ráda, že na ni lidé dneska v dobrém vzpomínají. Myslím, že od pana prezidenta Kisky by to (vyznamenání) přijala velmi ráda," řekla dcera Burešové, Zuzana Špitálská, která vyznamenání od Kisky převzala.

„Je pro mě osobním potěšením jménem Slovenské republiky udělit ocenění 30 lidem, díky kterým je naše země spravedlivějším, slušnějším, lepším místem pro život nás všech. Mohu vyznamenat lidi, kteří v nás vzbuzují hrdost," řekl v projevu prezident, jemuž v polovině června končí pětileté funkční období hlavy státu a již se nehodlá ucházet o znovuzvolení. Státní vyznamenání tedy tentokrát předával naposledy.

Zdroj: ČTK

Foto: www.prezident.sk