oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

První odborná konference k právu v módním průmyslu

publikováno: 09.09.2016

Ústav práva módního průmyslu uspořádal pod záštitou České advokátní komory a Úřadu průmyslového vlastnictví dne 7. září 2016 v hotelu Grandior v Praze historicky první konferenci k nově vznikajícímu právu módního průmyslu - FASHION LAW CONFERENCE 2016.

Konference byla určena právníkům, kteří se s touto problematikou v praxi setkávají nebo které zajímá, jakož i designérům, kteří se chtěli dozvědět širší souvislosti práva v módním průmyslu.

Organizátoři si dali za cíl, představit toto specifické právní odvětví a ukázat provázanost na lokální českou módní scénu. Konference poukázala na zajímavé případy z praxe a otázky, které se v rámci práva módního průmyslu nejčastěji objevují. Ve dvou diskuzních panelech složených z předních odborníků a představitelů lokálního módního průmyslu byla představena témata vyplývající z propojení módy, práva, duševního vlastnictví, IT řešení a e-commerce.  

 

JUDr. Hana Rýdlová

Foto: Barbora Petráčková