oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Prezident jmenoval Pelikána ministrem spravedlnosti

publikováno: 13.03.2015

Prezident Miloš Zeman jmenoval dne 12. března 2015 novým ministrem spravedlnosti Roberta Pelikána. Ve vládě nahradí Helenu Válkovou, která rezignovala k 1. březnu. Pelikán dosud působil na ministerstvu jako první náměstek pro legislativu a justici a ministerstvo po demisi Válkové řídil.

Zeman během slavnostního aktu na Pražském hradě Pelikánovi řekl, že má před sebou řadu neodkladných úkolů. Například zákon o státním zastupitelství by měla už v dubnu podle Zemana dostat na stůl vláda. Bude prý rád, když se nový ministr bude zabývat i platy soudců nebo vlekoucí se diskusí o soudcovské samosprávě.    

„Funkce se ujímám s pokorou, odvahou a odhodláním. Myslím, že všechny tyto tři vlastnosti budu velmi potřebovat,“ prohlásil po složení slibu člena vlády Pelikán. Za své priority pokládá vedle zákona o státním zastupitelství také problematiku exekutorů či insolvencí.

 

Zdroj: ČTK