oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Premiér se setkal s bývalými klienty H-Systemu a konkurzním správcem

publikováno: 25.07.2018

Předseda vlády Andrej Babiš se dnes společně s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem setkal s konkurzním správcem Monsportem a s bývalými klienty zkrachovalé společnosti H-System. Premiér se zajímal o situaci, která je postihla.

Premiér se setkal s aktéry kauzy klientů zkrachovalého H-Systemu - správcem konkurzní podstaty a také se zástupcem stavebního bytového družstva Svatopluk. Po vyslechnutí stanovisek jim bylo přislíbeno, že se ujme role mediátora, aby napomohl smírnému řešení. Obě strany ale mají finanční představy, které jsou dost vzdálené. 

Jelikož zástupci SBD Svatopluk současně avizovali, že v řádu dnů podají ústavní stížnost proti rozsudku Nejvyššího soudu s návrhem na odložení jeho vykonavatelnosti. Předseda vlády zároveň věří, že Ústavní soud o případném odložení vykonavatelnosti rozhodne, co nejrychleji. 

Premiér se setkal také se zástupci dotčených obyvatel, kteří do výstavby dali svoje poslední úspory a nyní na základě překvapivého rozhodnutí soudu mají opustit svoje domovy.

Vzhledem k tomu, že vláda nemůže nijak zasahovat do rozhodování nezávislých soudů, Ministerstvo spravedlnosti doporučuje bývalým klientům H-Systemu, kteří byli vedlejšími účastníky řízení vedeného před Nejvyšším soudem pod spisovou značkou 29 Cdo 4470/2015-682, aby začali přímo jednat se správcem konkurzní podstaty a věřitelským výborem. To nebrání, aby paralelně činili další právní kroky směřující proti rozsudku Nejvyššího soudu.

 

Zdroj: justice.cz, České noviny.