oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Předsedové a místopředsedové soudů nebudou jmenováni opakovaně

publikováno: 12.08.2014

Ministryně spravedlnosti Helena Válková jednala s viceprezidentem Soudcovské unie a soudcem Městského soudu v Praze Tomášem Novosadem o pravidlech pro jmenování soudních funkcionářů, povinných výběrových řízení na místopředsedy okresních, krajských a vrchních soudů a nastavení jednotných pravidel pro výběr kandidátů na soudce v celé zemi.

Ministryně Válková ujistila Soudcovskou unii, že opakované jmenování místopředsedů a předsedů soudů nepřipustí, a bude respektovat nález Ústavního soudu. Ministryně zároveň zdůraznila, že trvá na povinných výběrových řízeních na místopředsedy okresních, krajských a vrchních soudů, jež zavedla nová ministerská instrukce účinná od 25. července tohoto roku.

„Já osobně výběrová řízení považuji za nejspolehlivější nástroj, který máme k dispozici," uvedla ministryně s tím, že pokud se ukáže, že výběrová řízení neplní svoji funkci, nebude se bránit další diskusi o jejich existenci.

Jednání se týkalo také problematiky výběru soudců. „Ani Soudcovské unii, ani paní ministryni nevyhovuje, že jsou teď pravidla různá na různých krajích. Je potřeba to nějakým způsobem scelit, tak aby se kandidáti na soudce vybírali jednotně, a to v celé republice,“ uvedl po setkání s ministryní viceprezident Soudcovské unie Tomáš Novosad.

Zdroj: www.justice.cz