oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Předseda ČAK Martin Vychopeň jako první zahraniční advokát obdržel nejvyšší slovenské advokátní vyznamenání

publikováno: 11.04.2017

Premiéra pro oba předsedy národních advokátních komor. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat slavnostní okamžik, který 11. dubna 2017 zažila Galerie 17. listopadu v Kaňkově paláci, sídle ČAK. Z rukou předsedy Slovenské advokátní komory JUDr. Ľubomíra Hrežďoviče (na snímku vlevo) převzal nejvyšší slovenské advokátní vyznamenání předseda České advokátní komory JUDr. Martin Vychopeň.

Řád Slovenské advokátní komory je vyznamenání, které se uděluje za mimořádný přínos rozvoji advokacie. „Dnes je to úplně poprvé, kdy je předávám, a moc rád, zahraničnímu advokátovi, který je velkým příznivcem slovenské advokacie a nebývalou měrou se zasloužil o rozvoj vztahů našich národních komor i jejích členů. Pevně doufám, že tyto úžasně nastavené vztahy budou pokračovat i v budoucnu,“ uvedl při předávání ocenění JUDr. Hrežďovič.


Řád SAK se skládá z plakety (foto), diplomu
a skleněné plastiky.

Ani jeho protějšek, předseda ČAK, nikdy nevnímal a nevnímá tuto spolupráci jako spolupráci dvou různých advokacií. „Pro mě je, možná i s ohledem na datum mého narození a historické souvislosti, advokacie česko-slovenská. Mohu potvrdit, že naše spolupráce je velmi nadstandardní a v Evropě ojedinělá, což mě těší. Stejně jako řád, jenž je pro mě úplně prvním oceněním, kterého se mi v životě dostalo, a je to pro mě velká čest. Ale neberu je jako své osobní ocenění, přijal jsem je ve jménu všech českých advokátů,“ poděkoval JUDr. Vychopeň, kterému v letošním roce končí funkční období předsedy ČAK a na 7. sněmu již kandidovat nebude.

 

 

 

Foto: ČAK, -dak-