oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Právě vychází letní dvojčíslo Bulletinu advokacie

publikováno: 07.08.2018

Vážení čtenáři, Bulletin advokacie se sice nikdy netiskl horkou sazbou, ale v těchto dnech, kdy právě prochází svým pravidelným ofsetovým tiskem, bychom to klidně říct mohli. Ostatně letos v létě je všechno horké… A třeba díky horkým letním dnům budete doma v chládku nebo u vody více odpočívat a najdete si chvíli na přečtení prázdninového dvojčísla Bulletinu advokacie.

Najdete v něm celou řadu odborných příspěvků, judikátů i recenzí na nové publikace. Za zmínku stojí určitě článek prof. Jiřího Jelínka o chybějící právní úpravě tzv. prostorového odposlechu v trestním řádu, nebo druhá část článku Aleny Tibitanzlové o nutné obhajobě právnické osoby, či „Zlá víra“, kterou pro BA připravil Ivo Telec.

Nepřehlédněte i rubriku z judikatury. Zejména upozorňujeme na rozhodnutí Nejvyššího soudu k právnímu režimu vypořádání SJM. Ústavní soud se zabýval zabráním věci podle trestního řádu a poučný je také nález NSS k orientační dechové zkoušce jako důkazu v řízení o přestupku. SD EU se pak zabýval letním cestovatelským tématem – nárokem na náhradu za významné zpoždění letu. A u judikátů ještě zůstaneme, a to velmi netradičně. Víte, že rozhodnutí ÚS mají i podobu karikatur?

V rubrice Z české advokacie se ohlédneme za dalším rokem osmiček. A protože je srpen, volba Stanislava Balíka – rok 1968 – byla jasná.

Připravili jsme pro vás informace o výhodné nabídce - speciálních pojistných produktech pro advokáty, stejně jako tradiční pozvánky na přednášky, semináře a turnaje. A naposledy se rozloučíme s první dámou české justice JUDr. Dagmar Burešovou skrze vzpomínky blízkých kolegů. 

Hezký zbytek léta, sejdeme se zase v září – při čtení 9. čísla BA, nebo na oslavách 100 let české a slovenské advokacie v Luhačovicích.