oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Právě odešlo do tisku desáté číslo Bulletinu advokacie

publikováno: 11.10.2018

Vážení čtenáři,
dnes jsme odeslali říjnové číslo Bulletinu advokacie do tiskárny a v předstihu vám již můžeme prozradit, že se místo do podzimních tónů „vybarvilo“ do typické státní trikolory. A není divu, jedno významné výročí – 100 let republiky – už klepe na dveře a pro advokáty ještě významnější – 100 let české a slovenské advokacie - ve vzpomínkách ještě nevybledlo.

Proto se na 12 stranách vracíme k zářijovým oslavám v Luhačovicích, kde se po 100 letech sešli čeští a slovenští advokáti. Můžete si přečíst také plný text Memoranda o vzájemné spolupráci a podpoře, které podepsali předsedové ČAK a SAK.

Ale i ve „sváteční desítce“ najdete celou řadu odborných příspěvků. Za zmínku stojí určitě článek JUDr. Moniky Novotné o (Ne)novinkách v DPH pro advokáty, nebo autorů JUDr. Františka Púryho a JUDr. Martina Richtera „Spolehnutí se na správnost odborné rady a její nesprávné poskytnutí z hlediska trestní odpovědnosti“.

Nepřehlédněte i rubriku z judikatury. Zejména upozorňujeme na rozhodnutí NSS k rozsahu zastoupení ustanoveným advokátem v soudním řízení správním nebo judikát ESLP k zásahům do profesního tajemství.

Ohlédli jsme se také za křty dvou zajímavých knih – Mapy české justice a Vzpomínek soudce Antonína Mokrého u příležitosti jeho významného životního jubilea. Připravili jsme pro vás i tradiční pozvánky na přednášky, semináře a další akce, stejně jako důležité informace o povinných platbách a pojištění pro rok 2019.

Ano, je to tak, a i když za oknem ještě vládne „babí léto“, rok 2019 se neúprosně blíží. Možná je už na čase koupit si nový kalendář.