oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Pomůžeme vám připravit se na EET!

publikováno: 24.10.2017

V březnu 2018 přibude advokátům nová povinnost, a sice elektronicky evidovat platby, které přijímají především v hotovosti a kreditní kartou.

Jelikož jde pro řadu z vás o každodenní realitu, připravili jsme pro příští tři čísla Bulletinu advokacie, tedy č. 11 a 12/2017, stejně jako 1-2/2018 seriál na toto téma, který najdete pod tímto logem.

O čem bude? Ve třech dílech vás provedeme problematikou zákona o EET a povinnostmi, které jeho zavedením advokátům vznikají. Připravili jsem pro vás podrobný návod, jak se připravit na evidenci tržeb, rozebereme jednotlivé způsoby výkonu advokacie a související způsoby evidování.

Poslední díl pak bude veskrze praktický a věnujeme jej odpovědím na vaše otázky na témě EET, které můžete již nyní posílat na adresu redakce bulletin@cak.cz. 

Ačkoli se může zdát, že povinnost evidovat tržby je ještě vzdálená, není důvod s přípravou otálet. Jakékoli zpoždění v zahájení evidence může přinést zbytečné sankce, které již Finanční správa začala rozdávat a které se mohou vyšplhat až do výše 500 000 Kč. 

Proto raději využijte jedinečné možnosti a ptejte se, dokud je čas! 

(red).