oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Pište a můžete být Talentem roku!

publikováno: 03.09.2018

Jako již tradičně je i letos součástí celojustiční soutěže Právník roku, kterou spolupořádá Česká advokátní komora, speciální kategorie - Talent roku.

Tato kategorie je určena mladým právníkům jakékoliv právnické profese do 33 let věku a porota oceňuje jejich tři nejlepší odborné či literární písemné práce s justiční tématikou. Podmínkou je, aby tyto práce byly autentické, vytvořené speciálně pro tuto soutěž, a tedy nikde nebyly dosud publikovány. Vítězové získávají nezanedbatelnou finanční odměnu od České advokátní komory, Notářské komory, Exekutorské komory a Unie podnikových právníků (100 tisíc, 50 tisíc a 25 tisíc korun). „Také letos chceme ocenit mladé začínající kolegy, abychom je motivovali zajímavou finanční částkou jak k odbornému růstu, tak i k pravidelnému publikování,“ vybízí k účasti v soutěži JUDr. Vladimír Jirousek, předseda České advokátní komory.

Do soutěže se není třeba nijak speciálně hlásit, stačí, aby autoři zaslali své písemné práce označené heslem „Talent roku“ do 31. října 2018 na adresu vedoucí odboru vnějších vztahů a tiskové mluvčí ČAK PhDr. Ivy Chaloupkové – chaloupkova@cak.cz.

Tři nejlepší autoři by si pak měli udělat volno večer 1. února 2019, kdy si přijdou převzít cenu v rámci společenského galavečera soutěže Právník roku, který se bude konat 1. února 2019 v Praze. Vítězné práce pak budou jako každý rok postupně zveřejňovány v Bulletinu advokacie v číslech 3, 4 a 5/2019. 

Minulý ročník ovládla talentovou soutěž zajímavá problematika práva ve spojení s umělou inteligencí nebo kryptoměnami. Porotci jsou už dnes zvědaví, jaká témata mladé právníky zaujmou a inspirují v letošním ročníku.

                                                                                                                                             

(red)

Foto: Planetárium Ostrava - robot Engie