oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

O post českého evropského žalobce projevili zájem čtyři uchazeči

publikováno: 25.01.2019

Do konkurzu na post evropského žalobce za ČR se ministerstvu spravedlnosti přihlásili čtyři zájemci. Vítězný kandidát bude reprezentovat Česko u Úřadu evropského veřejného žalobce, který má zahájit činnost v Lucemburku nejdříve v listopadu 2020.

"Do výběrového řízení přišly čtyři přihlášky. Lze očekávat, že během února zasedne pětičlenná výběrová komise a provede pohovory s kandidáty. Jejich jména v tuto chvíli s ohledem na právě probíhající výběrové řízení nemůžeme sdělovat," sdělil mluvčí úřadu Vladimír Řepka

Uchazeči musí být bezúhonnými státními zástupci s minimálně desetiletou právní praxí, aktivní znalostí angličtiny a "vysokou právní integritou". Z výběrového řízení vzejde trojice kandidátů, kterou ministr spravedlnosti v březnu oznámí Radě EU. Rada z ní pak vybere vítěze, jenž před sebou bude mít šestileté funkční období.

Evropští žalobci z dvacítky zúčastněných členských států EU mají vyšetřovat poškozování finančních zájmů EU, tedy také velké případy korupce či podvody s evropskými dotacemi.

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay