oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

NSS se na „noc práva“ otevře studentům

publikováno: 19.02.2019

Prohlídka soudu včetně jednacích síní doprovázená výkladem soudců a asistentů, zjednodušené simulované soudní jednání a také promítání dokumentu k 15. výročí Nejvyššího správního soudu „Tak trochu jiný soud“, to vše budou mít šanci vidět a zažít studenti během Noci práva.

Budova Nejvyššího správního soudu se dne 6. března 2019 otevře od 17 do 23 hodin brněnským gymnazistům, studentům vysokých škol z Brna a právnických fakult z Prahy a Olomouce. Tuto možnost bude mít celkem 300 mladých zájemců.

Nejvyšší správní soud bere svoji účast na této akci jako příležitost, jak se opětovně představit veřejnosti jako soud „otevřený“. Do Noci práva pořádané neziskovou organizací Nugis Finem, se zapojí také Masarykova univerzita a Nejvyšší soud. Bližší informace k celému programu akce naleznete na webových stránkách www.nocprava.cz.

Zdroj: Nejvyšší správní soud