oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Novela ZOK v připomínkovém řízení

publikováno: 02.03.2018

Ministerstvo spravedlnosti rozeslalo do zkráceného připomínkového řízení návrh zákona, kterým se mění zákon o obchodních korporacích a některé další zákony.

Jde o obsáhlou změnu, která mění základní principy, na kterých byla rekodifikace práva obchodních společností a družstev postavena. Ve své podstatě jde o zásadní přepracování celého zákona s razantními vlivy na dosavadní praxi.  

Česká advokátní komora proto vyzývá všechny advokáty, kteří mají zkušenosti s aplikací ZOK, aby se k návrhu vyjádřili, a to velmi rychle, v termínu do 8. 3. 2018 (lhůta stanovená ministerstvem končí již 9. 3. 2018!). Návrh zákona včetně důvodové zprávy a úplného znění jsou k dispozici ZDE. Případné připomínky zasílejte na adresu legislativa@cak.cz. 

(red)