oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Náměstek ministra spravedlnosti ocenil práci Bezplatné insolvenční poradny na jihu Čech

publikováno: 21.11.2018

Poděkování za užitečnou a pro společnost prospěšnou práci si od náměstka ministra spravedlnosti Michala Fraňka vyslechli zakladatelé Bezplatné insolvenční poradny v Českých Budějovicích.

Jednou ze zakladatelek je i Česká advokátní komora, tedy její regionální středisko Jižní Čechy. Na tomto velmi záslužném projektu participoval již od jeho počátku přímo místopředseda ČAK JUDr. František Smejkal (na snímku vpravo), který zajistil součinnost advokátů.

Poradna začala v krajském městě fungovat před necelými třemi lety a jen v roce 2017 podala při oddlužení pomocnou ruku 366 lidem, kteří se ocitli ve finanční tísni. V současné době již nabízí své služby ve všech okresních městech Jihočeského kraje.

„Se zájmem jsem si vyslechl zkušenosti, jaké mají provozovatelé insolvenční kanceláře a chtěl bych jim za jejich práci, kterou vykonávají často ve volném čase a zdarma, moc poděkovat. Je to velice užitečná a pro společnost prospěšná práce,“ zdůraznil náměstek ministra Franěk.

Podle místopředsedy Krajského soudu v Českých Budějovicích Zdeňka Strnada je vypořádání se s osobním bankrotem a oddlužením fenoménem poslední doby. Dále uvedl, že s účastníky setkání řešili i novelu zákona, týkající se podmínek oddlužování. „Ta by měla pravidla oddlužování zjednodušit. V souvislosti s tím očekáváme, že zájem lidí ve finančních problémech o tuto službu ještě stoupne,“ naznačil místopředseda krajského soudu.

Bezplatná insolvenční poradna byla v Českých Budějovicích otevřena 14. ledna 2016. Na projektu, který podporuje Ministerstvo spravedlnosti ČR, se podílejí Krajský soud v Českých Budějovicích, Krajský úřad Jihočeského kraje, Probační a mediační služba České republiky, Spolek insolvenčních správců a Česká advokátní komora – Regionální středisko Jižní Čechy. Ocenění ministerstva je tedy bezesporu i pochvalou za kvalitní práci zdejších advokátů a úspěchem pro celou Komoru.

 

Zdroj: Krajský úřad Jihočeského kraje + redakce BA.