oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Ministryně spravedlnosti poslala koaličním partnerům část pracovní verze návrhu novely občanského zákoníku

publikováno: 20.08.2014

Ministryně spravedlnosti Helena Válková odeslala dopis předsedům koaličních stran s informací o průběhu přípravy novely občanského zákoníku. Legislativní tým ministerstva, vedený 1. náměstkem Robertem Pelikánem, konzultoval minulý týden návrh úpravy kodexu s čtyřčlennou expertní komisí. Ta doporučila, aby vzhledem k rozsáhlosti a složitosti zákoníku byl materiál projednáván po částech. Ministryně dnes poslala koaličním partnerům k posouzení první část návrhu novely. Stejný materiál byl včera předán k oponentuře i hlavnímu autorovi zákoníku Karlu Eliášovi.

„Zatím máme hotovu pracovní verzi, kterou můj první náměstek a jeho tým bude postupně konzultovat s expertní komisí složenou z uznávaných odborníků na civilní právo. Zaslala jsem první část návrhu na vědomí našim koaličním partnerům, abych zjistila jejich názor. Rozhodně nemám v úmyslu předkládat vládě návrh, který by neměl jasnou politickou podporu uvnitř koalice“, uvedla k připravované novele civilního kodexu ministryně spravedlnosti Helena Válková.

 

„Chci vyzdvihnout náš tým, který odvedl za poslední tři měsíce neuvěřitelný kus práce. Myslím, že to, co předkládáme, je natolik kvalitní a zároveň střízlivé, že bychom měli nalézt potřebnou podporu,“ dodal náměstek Robert Pelikán, který legislativní tým Ministerstva spravedlnosti vede.  

 

Novela stávajícího občanského zákoníku by měla být odeslána vládě do konce tohoto roku.

 

Zdroj: www.justice.cz