oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie • oficiální stránky odborného  právnického časopisu české advokacie  
AK Logo Logo
vítejte!
Právě jste vstoupili na Bulletin advokacie online. Naleznete zde obsah stavovského odborného časopisu Bulletin advokacie i příspěvky exklusivně určené jen pro tento portál.
Top banner Top banner Top banner
NEJČTENĚJŠÍ
CHCETE SI OBJEDNAT?
Zákon o advokacii a stavovské předpisy
Wolters Kluwer
Nesporná řízení I
450 Kč
natuzzi sale

Archiv BA

Archiv čísel

anketa

Vítáte zavedení advokátního procesu v záměru CŘS?
PARTNEŘI
SAK ePravo WKCR

Křest knihy vzpomínek Gerhardta Bubníka

publikováno: 15.06.2017

Předseda České advokátní komory JUDr. Martin Vychopeň pokřtil v úterý 13. června 2017 v podvečerních hodinách v Galerii 17. listopadu na půdě České advokátní komory knihu vzpomínek JUDr. Gerhardta Bubníka Život mezi paragrafy.

JUDr. Gerhardt Bubník je významným advokátem, prvním československým absolventem Harvardské university, bývalým krasobruslařem, krasobruslařským rozhodčím, mezinárodním sportovním funkcionářem a arbitrem ve věcech dopingu. 

Během své právnické kariéry se spezializoval na mezinárodní obchodní transakce, joint ventures, mezinárodní obchodní arbitráž, privatizaci a investice, jakož i autorské a sportovní právo. Půl století působí také jako rozhodce v mezinárodních obchodních arbitrážích jak u nás, tak i v cizině a jako rozhodce ve sportovních věcech u rozhodčího soudu pro sport v Lausanne. 

Třicet let byl členem předsednictva Československého svazu krasobruslení a v letech 1996-2010 členem vedení Mezinárodní bruslařské unie a jejím právním poradcem. Mezinárodní olympijský výbor mu udělil své nejvyšší vyznamenání – Olympijský řád a také Cenu za boj proti dopingu. 

U příležitosti jeho 80. narozenin mu byl Českou advokátní komorou udělen Zlatý odznak za zásluhy o advokacii, v lednu roku 2016 pak vstoupil do Právnické síně slávy. 

Křtu, jehož organizace se ujalo ve spolupráci s Českou advokátní komorou nakladatelství autorovy knihy - Wolters Kluwer ČR, se zúčastnila řada významných osobností právnického veřejného života. Pan doktor Bubník se pln elánu každému zájemci o jeho knihu nejen podepsal, ale i věnoval milá slova na památku a na tento hezký den bude jako my dlouho vzpomínat. 

Máte-li o knihu zájem, lze ji zakoupit ZDE.

 

JUDr. Hana Rýdlová

Foto: Barbora Petráčková, Vladimír Šigut